Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2023, 19:45

Serial The Last of Us to znakomita adaptacja cutscenek, a nie gry

Serial The Last of Us można uznać za najlepszą ekranizację gry wideo. Co nie znaczy, że jest on idealny. Dzieło HBO zostało wzięte na tapet w dwudziestym czwartym odcinku podcastu GRYOnline.pl.

Źródło fot. HBO / Sony Interactive Entertainment.
i

Tym razem na podcast GRYOnline.pl zapraszamy Was nie w piątek, a w czwartek. Dwudziesty czwarty odcinek debiutuje nieco wcześniej, gdyż jest ku temu nie lada okazja. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego HBO wyemitowało finałowy odcinek serialu The Last of Us, wyrastającego na najlepszą ekranizację gry wideo w dziejach.

Co nie znaczy, że dzieło to jest idealne. Krystian „UV” Smoszna stwierdził na naszym forum, że jest to raczej ekranizacja cutscenek z produkcji studia Naughty Dog niż gry jako takiej. Czy Maciej Pawlikowski i Michał Mańka się z nim zgadzają? Dowiecie się tego, słuchając najnowszego epizodu podcastu GRYOnline.pl. Podobnie jak poprzednich odcinków, wysłuchacie go w serwisach YouTube, Spotify, Apple Podcast i Anchor.fm. Linki do nich znajdziecie poniżej.

Podcast GRYOnline.pl w YouTube

Podcast GRYOnline.pl w Spotify

Podcast GRYOnline.pl w Apple Podcast

Podcast GRYOnline.pl w Anchor.fm

Nasi redaktorzy dzielą się swoimi wrażeniami na temat serialu The Last of Us, przy okazji z grubsza omawiając poszczególne odcinki. Wskazują także ich zalety i wady. Wśród tych ostatnich pojawia się kwestia małej liczby minut na ekranie, jaką otrzymały „zombie”. Z jednej strony można przyklasnąć HBO za tę decyzję – w końcu od wybuchu epidemii minęło już wiele lat, a w grze żywe trupy pełniły raczej funkcję gameplayową niż fabularną. Z drugiej w serialu jest ich tak mało, że momentami można zapomnieć o ich istnieniu.

Czy producenci postąpili słusznie? Opinie Krystiana, Macieja i Michała poznacie, słuchając dwudziestego czwartego odcinka podcastu GRYOnline.pl. Swoje możecie zaś przedstawić w komentarzach. A co do następnych epizodów podcastu, spodziewajcie się ich w kolejne piątki (z pominięciem jutrzejszego, ma się rozumieć).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Który odcinek serialu The Last of Us podobał ci się najbardziej?

Gdy zgubisz się w ciemności.
26%
Zarażeni.
4,1%
Do ostatnich dni.
12,3%
Weź mnie za rękę.
4,1%
Wytrwać i przeżyć.
2,7%
Rodzina.
2,7%
Pozostawieni.
2,7%
Gdy będziemy w potrzebie.
38,4%
Szukaj światła.
6,8%
Zobacz inne ankiety