Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2012, 14:27

autor: Ender

The Last of Us – twórcy przedstawiają Tess

Twórcy gry The Last of Us przedstawili jedną z jej kluczowych postaci o imieniu Tess. Poza krótką charakterystyką, opublikowali także specjalny trailer, w którym możemy zobaczyć od kuchni proces przygotowywania przerywnika filmowego z bohaterką.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się kolejna porcja informacji związanych z gra The Last of Us, która trafi na konsole PlayStation 3 w maju przyszłego roku. Twórcy ze studia Naughty Dog przedstawili jedną z drugoplanowych postaci, odgrywającą istotną rolę w fabule tytułu. Tess, którą mieliśmy okazje zobaczyć przez chwilę na wcześniej opublikowanych trailerach, jest partnerką głównego bohatera tytułu. W angielskiej wersji językowej przemówi do graczy głosem aktorki Annie Wersching, znanej z pracy nad serialem 24 godziny.

Deweloperzy podkreślają, że kobieta jest wyjątkowo inteligentną i silną osobą, zdającą sobie sprawę z otaczających ją zagrożeń oraz potrafiąca zadbać o siebie i innych. Tess pojawi się z pewnością na początku gry, gdy para głównych bohaterów – Joel i Ellie – rozpocznie swoją podróż przez zniszczone USA. Czy i w jakiej roli zobaczymy ją w dalszych fragmentach produkcji pozostaje na razie tajemnicą.

Informacjom towarzyszy także krótki film, w którym możemy zobaczyć od kuchni proces przygotowywania przerywników w grze. Aktorzy ubrani są w specjalne kombinezony, pozwalające na rejestrowanie ruchów. Pracochłonna animacja twarzy oraz synchronizacja nagranych kwestii dialogowych z ruchami wirtualnych ust postaci odbywa się już po zakończeniu obróbki danych z sesji motion capture.

Datę premiery gry The Last of Us wyznaczono na 7 maja przyszłego roku. Ukaże się ona wyłącznie na konsolach PlayStation 3.

  1. Zapowiedź – The Last of Us na E3 2012 – postapokalipsa najwyższych lotów na PlayStation 3
  2. Zapowiedź – The Last of Us – nowe życie po apokalipsie