Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2012, 16:49

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 grudnia)

Rozpoczęty 10 grudnia tydzień przyniósł m.in. zapowiedzi edycji specjalnych, pierwsze próbki dubbingu z Crysis 3, jak również wieści i końcu jednego z polskich czasopism o grach.

Nowy Devil May Cry ukaże się w polskiej wersji na wszystkich platformach docelowych. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 grudnia) - wiadomość - 2012-12-16
Nowy Devil May Cry ukaże się w polskiej wersji na wszystkich platformach docelowych.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Cała branża, zarówno w naszym kraju, jak i na zachodzie, mocno wyhamowała z okazji zbliżających się świąt, ale mimo to zebrało się kilka ciekawych zapowiedzi wydawniczych oraz wartych uwagi wiadomości.

Zapowiedzi wydawnicze

DmC: Devil May Cry

Cenega pochwaliła się, że do jej katalogu wydawniczego dołączyła gra DmC: Devil May Cry. Zarówno na PC, jak i konsolach produkcja zaoferuje polską kinową wersję językową. Edycje na PlayStation 3 i Xboksa 360 trafią do sprzedaży 15 stycznia przyszłego roku. Wydanie pecetowe zadebiutuje dziesięć dni później.

Dark Souls II

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 grudnia) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że wyda w naszym kraju Dark Souls II. Gra ukaże się na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety, na razie nie znamy konkretnej daty premiery.

Anomaly Korea

Polskie studio 11 bit ogłosiło, że strategia Anomaly Korea trafi do sprzedaży w okresie świątecznym. Niestety, nie podano konkretnej daty. Przypomnijmy przy okazji, że przeciwieństwie do pierwszej części, która pojawiła się również na pecety i konsole, kontynuacja powstaje wyłącznie z myślą o smartfonach oraz tabletach działających w oparciu o systemy iOS i Android.

Edycja Kolekcjonerska Aliens Colonial Marines

Firma CDP.pl poinformowała, że Edycja Kolekcjonerska Aliens Colonial Marines ukaże się również w Polsce. Będzie to wyjątkowo bogate wydanie, w którym znajdziemy:

 1. Grę Aliens Colonial Marines,
 2. kolekcjonerską figurkę Power Loader,
 3. akta USCM,
 4. czterech bohaterów z filmu, jako grywalne postacie ,
 5. dodatkowe opcje do wyróżnienia swojego Marine,
 6. dodatkową broń – miotacz ognia Ripley,
 7. ekskluzywną broń do rozgrywek multiplayer – Sonic Electronic Ball Breakers i Phase Plasma Rifle,
 8. ekskluzywny poziom w grze – USMC Academy Firing Range.

Edycja Kolekcjonerska Aliens Colonial Marines na PC kosztować ma 379,99 zł. Natomiast posiadacze konsol zapłacą 429,99 zł. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

Preordery Metro: Last Light zostaną nagrodzone Edycją Limitowaną

Natomiast firma Cenega ogłosiła, że wszyscy gracze, którzy złożą preordera na grę Metro: Last Light otrzymają Edycję Limitowaną. Zawierać ona będzie:

 1. Tryb Stalkera (ang. Ranger Mode) – oferujący ekstremalny poziom trudności.
 2. Zmodyfikowany karabin szturmowy AKS-74U.
 3. Dodatkowe naboje wojskowe – do wykorzystania w broniach lub jako środek płatniczy w grze.

Gra trafi do sprzedaży w marcu przyszłego roku.

Gry z gazet

Do kiosków trafił nowy numer Komputer Świat GRY. Magazyn kosztuje 17,90 zł, a na dołączonej płytce znajdziecie pełne wersje dwóch gier:

 1. Prince of Persia: Warrior Within
 2. Street Racing Absolute.

Wieści

Czasopismo Komputer Świat GRY znika z rynku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 grudnia) - ilustracja #4

Ostatnie lata nie były łatwe dla prasy drukowanej. Najnowszą ofiarą tego stanu rzeczy padło czasopismo Komputer Świat GRY. Firma Ringier Axel Springer Polska ogłosiła, że najnowszy numer, czyli 1/2013 będzie ostatnim w kilkunastoletniej historii tego magazynu. Powodem jest oczywiście słaba sprzedaż. Warto przypomnieć, że ta sama firma zamknęła w marciu inne poświęcone grom pismo, czyli Play.

Badania ISFE odnośnie polskiego runku gier

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 grudnia) - ilustracja #5

Dzięki badaniom organizacji Interactive Software Federation of Europe dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy na temat polskiego rynku gier. Dzięki temu wiemy na przykład, że 42% naszych rodaków wskazuje peceta, jako swoje urządzenie do grania, natomiast 20% preferuje konsole stacjonarne. Polecamy zapoznanie się z naszą serią artykułów omawiających dane opublikowane przez ISFE.

Pierwsze próbki polskiego dubbingu z Crysis 3

Rodzimy oddział firmy Electronic Arts opublikował polską wersję pierwszego odcinka serii video Crysis 3 - 7 cudów gry. Dzięki temu możecie posłuchać pierwszych fragmentów dubbingu. W głównego bohatera, czyli Proroka, wcieli się Andrzej Chudy

Ciekawe linki