Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2012, 12:31

autor: Adrian Werner

Premiera Metro: Last Light w marcu. Preordery zostaną nagrodzone Edycją Limitowaną

Firma THQ ogłosiła, że postapokaliptyczny FPS Metro: Last Light trafi do sprzedaży w marcu 2013 roku. Osoby, które zamówią grę w preorderze otrzymają Edycję Limitowaną wzbogaconą m.in. o dodatkowy, bardzo trudny tryb rozgrywki.

Edycja Limitowana Metro: Last Light zaoferuje kilka ciekawych bonusów. - Premiera Metro: Last Light w marcu. Preordery zostaną nagrodzone Edycją Limitowaną - wiadomość - 2012-12-14
Edycja Limitowana Metro: Last Light zaoferuje kilka ciekawych bonusów.

Firma THQ poinformowała, że prace nad Metro: Last Light dobiegają powoli końca i projekt ukaże się w marcu przyszłego roku. Jednocześnie ogłoszono zawartość Edycji Limitowanej. Otrzymają ją osoby, która zamówią produkcję w przedsprzedaży. Poza podstawową wersją gry, zawierać ona będzie:

  1. Tryb Stalkera (ang. Ranger Mode) – oferujący ekstremalny poziom trudności.
  2. Zmodyfikowany karabin szturmowy AKS-74U.
  3. Dodatkowe naboje wojskowe – do wykorzystania w broniach lub jako środek płatniczy w grze.

Ranger Mode pojawił się już w Metro 2033, gdzie dostępny był w dwóch wersjach - Standardowej oraz Hardcore. Pierwsza z nich znacząco zmniejsza liczbę amunicji i czyni przeciwników bardziej morderczymi. Natomiast w Ranger Hardcore usuwany jest cały interfejs, a poziom trudności podkręcany tak bardzo, że najczęściej wystarczy jedna kula, aby bohater pożegnał się z życiem. Nie wiemy jeszcze jak Tryb Stalkera wyglądać ma w Metro: Last Light, ale zapewne przypominać będzie rozwiązania z pierwszej części.

Edycja Limitowana dostępna będzie zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Dodatkowe atrakcje czekają na posiadaczy sprzętu firmy Sony. Jeśli zamówią Edycję Limitowaną za pośrednictwem serwisu PlayStation Network, to otrzymają specjalną skórkę na PSN, a w dniu premiery gry dodatkowo dostaną pełną wersję strzelanki Homefront.

Warto na koniec dodać, że w naszym kraju Metro: Last Light zostanie wydane przez firmę Cenega. Gracze będą mogli wybrać pomiędzy angielską i polską (kinową) wersją językową.

  1. Metro: Last Light – strona oficjalna
  2. Metro: Last Light - widzieliśmy rosyjską postapokalipsę (zapowiedź)

Premiera Metro: Last Light w marcu. Preordery zostaną nagrodzone Edycją Limitowaną - ilustracja #3 Metro: Last Light to kontynuacja udanego postapokaliptycznego FPS-a z 2010 roku. Produkcja okazała się sporym sukcesem finansowym i tylko na PC sprzedano ponad milion egzemplarzy.

W grze powrócimy do świata przyszłości zniszczonego przez wojnę atomową, w którym garstka ocalałych próbuje na nowo ułożyć sobie życie w tunelach moskiewskiego metra. Początkowo autorzy zapowiadali wprowadzenie trybu multiplayer, ale ostatecznie podjęto decyzję o skoncentrowaniu się wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza. Możliwe jednak, że rozgrywki wieloosobowe zostaną wprowadzone w dodatku DLC.