Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2012, 13:52

autor: luckie

Powstanie gra erotyczna obsługująca Oculus Rift – okulary do wirtualnej rzeczywistości

Studio Sinful Robot zamierza stworzyć grę erotyczną korzystającą z Oculus Rift, urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Twórcy produkcji twierdzą, że technologia firmy Oculus VR przyczyni się do zrewolucjonizowania gier dla dorosłych.

Czy to właśnie na Oculus Rift czekali twórcy gier dla dorosłych? - Powstanie gra erotyczna obsługująca Oculus Rift, okulary do wirtualnej rzeczywistości  - wiadomość - 2012-12-14
Czy to właśnie na Oculus Rift czekali twórcy gier dla dorosłych?
Nowa produkcja Sinful Robot
  • Przygodowa gra erotyczna
  • Będzie obsługiwała urządzenie do wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift
  • Studio aktualnie poszukuje pracowników
  • Data premiery i platformy docelowe nie są znane

Do listy deweloperów wspierających Oculus Rift, okulary do wirtualnej rzeczywistości, dołącza studio Sinful Robot. Ekipa z Kaliforni zamierza stworzyć przygodową grę erotyczną wykorzystującą produkt firmy Oculus VR i podobne urządzenia. Współzałożyciel studia, Jeroen Van den Bosch, mówi, że nareszcie doczekał się technologii umożliwiajacej produkcję „gry erotycznej, która naprawdę będzie ekscytująca”.

Zespół Sinful Robot rekrutuje aktualnie nowych ludzi do pracy nad „projektem wykorzystującym najnowszą technologię” – mowa niewątpliwie o Oculus Rift. Poszukiwani są graficy i animatorzy 3D, którzy nie boją się obcowania z „pikantną zawartością” (zapewne nie chodzi tu o ostre przyprawy). Nie wiemy, na jakie platformy ukaże się gra ani kiedy to nastąpi, bowiem data premiery tytułu jest w dużej mierze uzależniona od postępów producenta Oculus Rift. Urządzenie ma zostać dostarczone kilku deweloperom w kwietniu 2013 roku. Nie wiadomo, kiedy pojawi się wersja dla konsumentów i w jakiej cenie będzie ona dostępna.

Oculus Rift odniósł niedawno ogromny sukces na Kickstarterze, zarabiając ponad 2,4 miliona dolarów, czyli niemal dziesięć razy tyle, o ile poprosił producent. Urządzenie znalazło również przychylność wielu deweloperów gier, w tym samego Johna Carmacka z id Software (pierwszą produkcją działającą z Oculus Rift będzie Doom 3 BFG Edition). Interesuje się nim także Cliff Bleszinski, były projektant z Epic Games, oraz twórca Minecrafta, Marcus „Notch” Persson.

gry