Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2013, 13:38

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Sony zapowiada demo The Last of Us – pierwsi zagrają posiadacze God of War: Wstąpienie

Wkrótce ukaże się demo The Last of Us, najnowszej gry studia Naughty Dog. W ukłonie do fanów God of War firma Sony ogłosiła, że nabywcy kolejnej części serii o bogu wojny otrzymają wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnej produkcji twórców Uncharted.

Joel i Ellie, niczym ojciec z córką

Demo The Last of Us
  • Kupując God of War: Wstąpienie otrzymamy wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnej The Las of Us
  • Dokładna data wydania dema nie jest znana
  • Nie wiadomo także, jaki fragment gry będzie ono obejmowało
  • The Last of Us ukaże się 7 maja 2013 roku

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła, że The Last of Us doczeka się wersji demonstracyjnej. W nadchodzącą produkcję studia Naughty Dog jako pierwsi zagrają nabywcy God of War: Wstąpienie. Fani Kratosa w menu głównym swojej ulubionej gry znajdą szczegółowe instrukcje co do sposobu pobrania dema The Last of Us oraz datę jego wydania (o ile nie będą zbyt zajęci poznawaniem historii Ducha Sparty). W późniejszym czasie demo zapewne zostanie udostępnione szerszemu gronu odbiorców.

Nie wiadomo na razie, jaka część gry zostanie zaprezentowana w wersji pokazowej. Sony obiecuje wyjawić wkrótce więcej informacji na ten temat na blogu PlayStation. God of War: Wstąpienie ukaże się w Polsce 15 marca, a premierę The Last of Us zaplanowano na 7 maja. Oba tytuły pojawią się ekskluzywnie na PS3.

Na The Last of Us fani gier studia Naughty Dog (m.in. uznanej serii Uncharted) czekają już od pierwszych zapowiedzi. Tytuł opisywany jest jako dynamiczny survival horror z elementami przygodowymi. The Last of Us główny nacisk położy na motyw przetrwania, wyłaniający się na pierwszy plan zarówno w gameplay’u, jak i w warstwie fabularnej. Renoma twórców pozwala wierzyć, że już wkrótce posiadacze konsoli Sony dostaną kolejną znakomitą grę akcji, z dojrzałym scenariuszem, skupiającym się na relacjach między dwójką bohaterów, usiłujących przetrwać w niegościnnym postapokaliptycznym świecie.