Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2012, 15:38

Sony uspokaja czekających na The Last Guardian

Gracze wyczekujący premiery The Last Guardian ostatnio zasypywani byli kolejnymi złymi wieściami. Szef Sony Worldwide Studios postanowił wreszcie uspokoić ich obawy o przyszłość projektu.

Ostatnie doniesienia dotyczące The Last Guardian dały czekającym na ten tytuł graczom wiele powodów do niepokoju. Ich obawy postanowił uspokoić szef Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida w krótkim wywiadzie udzielonym serwisowi 1UP. Przyznał on, że postępy w pracach są bardzo powolne, ale jednocześnie zapewnił, że projekt jest niezwykle ważny dla firmy i dołoży ona wszystkich starań, aby został zrealizowany do końca.

Sony uspokaja czekających na The Last Guardian - ilustracja #1

Jednocześnie Yoshida podkreślił, że odejście ze studia Team Ico Fumito Uedy, czyli jednego z głównych twórców The Last Guardian nie wpłynęło negatywnie na cykl produkcyjny. Ueda dokończy bowiem prace nad projektem jako wolny strzelec. Obecnie jest w studio każdego dnia i trudno byłoby znaleźć inną osobę, która wkłada w tę grę tyle godzin tygodniowo co on. W rzeczywistości zmiana statusu zatrudnienia ograniczyła się więc do strony formalnej.

The Last Guardian znajduje się w produkcji już sześć lat. Niepokój fanów wywołały nie tylko kolejne opóźnienia premiery i wieści o odejściu Fumito Uedy. W grudniu zeszłego pisaliśmy bowiem, że studio Team Ico opuścił również Yoshifusa Hayama. Był on producentem wykonawczym gry i wiceszefem Sony Computer Entertainment.

Sony uspokaja czekających na The Last Guardian - ilustracja #2

Wszystko to w sumie stworzyło wokół projektu bardzo napiętą atmosferę. Poprzednie gry studia, czyli Ico i Shadow of the Colossus nie okazały się wielkimi przebojami pod względem wyników sprzedaży, ale mimo to udało im się zdobyć sympatię całkiem licznej i bardzo oddanej grupy graczy, dla których ewentualne skasowanie The Last Guardian byłoby prawdziwą tragedią.

Sony uspokaja czekających na The Last Guardian - ilustracja #3 Fanom twórczości Team Ico polecamy zapoznanie się z darmową przeglądarkową grą zatytułowaną Heir. Jest to platformówka autorstwa oddanego miłośnika studia będąca przeróbką mechanizmów zabawy z Shadow of the Colossus na 2D.

W The Last Guardian wcielimy się w niej w młodego chłopca, któremu towarzyszyć będzie potężny stwór. Zabawa ma charakteryzować się sporą liczbą elementów platformowych oraz logicznych. Ważną rolę odegrać ma kooperacja między obiema postaciami. Gra powstaje oczywiście jedynie z myślą o PlayStation 3.

  1. The Last Guardian – zapowiedź gry