Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2011, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Problemy twórców gry The Last Guardian - producent wykonawczy opuszcza studio

Ostatnie doniesienia o odejściu Fumito Uedy z firmy Sony to tylko początek problemów studia Team Ico odpowiedzialnego za grę The Last Guardian. Tym razem zespół opuścił Yoshifusa Hayama, producent wykonawczy projektu.

Yoshifusa Hayama, producent wykonawczy gry The Last Guardian, postanowił opuścić studio Team Ico i zostać dyrektorem kreatywnym londyńskiego dewelopera Bossa. Jest to kontynuacja problemów organizacyjnych twórców Ico oraz Shadow of the Colossus.

Hayama był także wiceprezesem firmy Sony Computer Entertainment, a ostatnio brał czynny udział w tworzeniu nietuzinkowo zapowiadającej się produkcji The Last Guardian. Niedawno opóźniono jej premierę, a brak jednej z najważniejszych osób w zespole może oznaczać kolejne problemy w procesie dewelopingu.

Problemy twórców gry The Last Guardian - producent wykonawczy opuszcza studio - ilustracja #1

Dzisiejsza wiadomość jest tym bardziej niepokojąca, że ostatnio pojawiły się plotki o odejściu Fumito Uedy. Współzałożyciel studia Team Ico oraz współautor Ico, Shadow of the Colossus i The Last Guardian wprawdzie oznajmił później, że produkcja idzie cały czas do przodu, ale nie zdementował pogłosek o opuszczeniu zespołu. Mówi się, że japoński wizjoner dokończy projekt jedynie jako wolny strzelec.

The Last Guardian to intrygująco zapowiadająca się przygodowa gra akcji, która została oficjalnie ujawniona na targach E3 w 2009 roku. Od tamtego czasu twórcy bardzo oszczędnie wypuszczają nowe materiały ze swojego dzieła, a gracze niepokoją się długim czasem dewelopingu. Miejmy jednak nadzieję, że prace zostaną w końcu sfinalizowane i w przyszłym roku doczekamy się debiutu pełnej wersji.