Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 14:48

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Final Fantasy XIV, The Last Guardian) 6/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie Star Wars: The Old Republic, przyszłości The Last Guardian, nagrodach Annie Awards i Independent Games Festival, a także terminie powrotu do abonamentu w Final Fantasy XIV.

R.U.S.E.

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę R.U.S.E. Produkcję studia Eugen Systems możecie aktualnie nabyć 67% taniej. Cena to 9,99 euro, czyli ok. 44 zł. Przecenione zostały także dwa dodatki DLC, a także oficjalny poradnik. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Star Wars: The Old Republic

Firma Electronic Arts poinformowała, że w przeprowadzonej niedawno masowej fazie zamkniętych beta testów gry MMO Star Wars: The Old Republic wzięło udział ponad 725 tysięcy unikalnych użytkowników (kolejne dwa miliony zgłosiło swoje kandydatury). Każdy z nich przegrał w długi weekend świąt Dziękczynienia średnio 12 godzin. Gra wystartuje oficjalnie 20 grudnia tego roku na pecetach. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w angielskiej wersji językowej.

The Last Guardian

Niepotwierdzona dotąd informacja o odejściu Fumito Uedy ze studia Team ICO zelektryzowała fanów gier ICO i Shadow of the Colossus czekających na debiut The Last Guardian. Sam zainteresowany zabrał głos na Twitterze w sprawie postępów w procesie dewelopingu, oznajmiając, że produkcja cały czas idzie do przodu. Niestety, nie odniósł się do weekendowych plotek, według których miał po 15 latach odejść z Team ICO i dokończyć projekt jako wolny strzelec. Tytuł ma zadebiutować w 2012 roku.

Electronic Frontier Foundation

Grupa Electronic Frontier Foundation lobbuje za tym, by użytkownicy konsol i tabletów mogli bezkarnie zdejmować zabezpieczenia i ograniczenia narzucone przez producenta (tzw. jailbreak). W zeszłym roku organizacja wyszła z podobną inicjatywą, dotyczącą smartfonów. Projekt przeszedł w Stanach Zjednoczonych.

Ghost Trick/ Gears of War 3/ Rayman: Origins

W tym roku do nagród Annie Awards, jednego z najważniejszych wyróżnień dla animatorów, w kategorii Best Animated Video Game Award nominowane są następujące gry:

  • Bumpy Road – Simogo,
  • Catherine – Atlus,
  • Gears of War 3 - Epic Games,
  • Gesundheit - Konami Digital Entertainment,
  • Ghost Trick: “Phantom Detective” – Capcom,
  • Insanely Twisted Shadow Planet - Shadow Planet Productions, Gagne/Fuelcell,
  • Ratchet and Clank: All 4 One - Insomniac Games,
  • Rayman Origins - Ubisoft Montpellier,
  • Uncharted 3: Drake’s Deception - Naughty Dog.

Zwycięzcę – rok temu wygrało LIMBO – poznamy 4 lutego 2012 roku na specjalnej gali w Los Angeles.

Independent Games Festival

Przez kilka najbliższych lat firma Microsoft będzie jednym ze sponsorów corocznego Independent Games Festival, podczas którego specjalne niezależne jury wybiera najlepsze gry indie mijającego roku. Na mocy umowy do grona kategorii dołączy nowa – XBLA Prize, w ramach której wyłoniony zostanie producent, który uzyska możliwość wydania swojej gry na platformach Microsoftu, tj. Xboksie 360, Windows Phone oraz Games for Windows Live. IGF 2012 będzie miał miejsce w marcu podczas Game Developers Conference w San Francisco.

Final Fantasy XIV

Firma Square Enix ogłosiła, że gra MMO Final Fantasy XIV, której katastrofalny debiut wymusił na twórcach przejście na model darmowy, powróci do trybu płatnego z dniem 6 stycznia 2012 roku. Jednocześnie podała ceny abonamentu, które będą obowiązywać w Japonii. Do wydania usprawnionej wersji 2.00, za miesięczną subskrypcję będzie trzeba zapłacić 30 zł, a za trzymiesięczną 75 zł. Po wydaniu aktualizacji 2.0 ceny podskoczą do 40 zł i ok. 110 zł. Podane informacje dotyczą wersji pecetowej.

THQ

Firma THQ jeszcze w tym roku ujawni „nową, ekscytującą grę. Informacją podzielił się szef wydawcy, Danny Bilson. Produkcja zostanie wydana w 2012 roku. Niewykluczone, że jej tytuł poznamy 10 grudnia, podczas gali Spike TV Video Game Awards.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Max Payne 3

Lineage II: The Chaotic Chronicles

SoccerStar

Wizard101

BioShock: Infinite

BlazBlue: Continuum Shift Extend

Battlefield Play4Free

War Inc. Battle Zone

Nano Assault

A Song of Ice and Fire

The Big Bang Theory: MysticWarriors of Ka’a

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Tribes: Ascend - trailer #2

Steel Armor: Blaze of War - trailer #1