Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 grudnia 2011, 15:12

Microsoft zaktualizuje dzisiaj interfejs konsoli Xbox 360 [news zaktualizowany]

Posiadacze Xboksa 360 otrzymają dzisiaj nową wersję interfejsu konsoli. Aktualizacja powinna zostać opublikowana około godziny 16:00. Znajdziemy w niej nowe funkcje społecznościowe, lepszą integrację z Kinectem i kilka innych nowości.

Aktualizacja: Major Nelson, przedstawiciel Microsoftu, poinformował, że publikacja aktualizacji interfejsu Xbox LIVE na Xboksie 360 została opóźniona.

Dzisiaj około godziny 16:00 posiadacze Xboksów 360 zostaną poproszeni o ściągnięcie aktualizacji zawierającej nową wersję interfejsu Xbox LIVE. Firma Microsoft wprowadzi w niej kilka funkcji związanych z urządzeniem Kinect oraz dostosuje stylistykę dashboardu do wyglądu swoich pozostałych systemów (Windows 7).

Nowy interfejs został pokazany po raz pierwszy na tegorocznych targach E3 oraz przetestowany w drugiej połowie tego roku przez wybranych użytkowników. Czego powinni spodziewać się posiadacze Xboksów? Nowych opcji społecznościowych (Beacons, Facebook), lepszej obsługi przy pomocy Kinecta (system wyszukiwania głosowego) i dalszego rozwoju stacji telewizyjnych.

Wspomniany system Beacons pozwoli przykładowo zostawić wiadomość dla znajomych, że chcemy pograć w konkretną grę. Program poinformuje nas, gdy tylko zgłoszą się chętni do wspólnej zabawy. Wynikami z rozgrywki będzie można podzielić się na Facebooku. Dodatkowo, Microsoft wprowadzi przechowywanie zapisanych stanów gry i profilów LIVE w chmurze.

Microsoft zaktualizuje dzisiaj interfejs konsoli Xbox 360 [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Microsoft podpisał niedawno umowy z 40 największymi dostawcami telewizyjnymi ze świata, więc programy oraz filmy na konsoli pooglądają gracze z Niemiec, Włoch, czy Hiszpanii. Polscy użytkownicy Xbox LIVE nie skorzystają w tym roku z tego rozwiązania, chociaż najwyraźniej na początku 2012 roku otrzymamy dostęp do sieci MLB Advanced Media, emitującej rozgrywki... baseballu.

Ostatnią ciekawostką jest zwiększona kontrola rodzicielska. Z pomocą usprawnionego systemu będzie można monitorować aktywność innych użytkowników i wpływać na ich dostęp do różnych aktywności. Więcej o aktualizacji dashboardu poczytacie między innymi na stronie Majora Nelsona z Microsoftu. Dajcie znać, czy odświeżony interfejs sprawdza się lepiej od dotychczasowego.

  1. Oficjalna strona Xbox LIVE