Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 16:20

autor: Olek

Nowe funkcje społecznościowe w dodatku The Sims 3: Zostań gwiazdą

Koncern Electronic Arts zapowiedział dziś kolejny dodatek do gry The Sims 3. Zostań gwiazdą ukaże się w marcu przyszłego roku w wersjach na komputery PC i Mac. Poza scenicznymi ścieżkami kariery dla Simów, rozszerzenie wprowadzi szereg funkcji społecznościowych, pozwalających cieszyć się zabawą ze znajomymi.

Po Zwierzakach i Luksusowym Wypoczynku na fanów gry The Sims 3 czekają występy sceniczne. Zapowiedziany dziś przez firmę Electronic Arts dodatek Zostań gwiazdą, który ukaże się wyłącznie w wersjach na komputery PC i Mac w marcu przyszłego roku, umożliwi Simom rozpoczęcie kariery piosenkarza, artysty cyrkowego, magika czy DJ-a. Prawdziwą nowością dla serii mają być jednak funkcje społecznościowe, dzięki którym można będzie informować przyjaciół o aktualnych wydarzeniach w świecie gry, albo wysyłać swoich bohaterów na koncerty znajomych.

Lista dodatków The Sims 3 staje się imponująco długa. W przypadku Zostań gwiazdą twórcy deklarują jednak, że na nowych lokacjach, zawodach czy strojach się nie skończy.

Nowe funkcje społecznościowe w dodatku The Sims 3: Zostań gwiazdą - ilustracja #1

- To duży krok dla serii The Sims. Po raz pierwszy wprowadzamy funkcje społecznościowe, które pozwolą graczom wysłać Sima do gry przyjaciela, wystąpić na scenie przed jego Simami (za co obaj otrzymają nagrody) oraz uchwycić i podzielić się z innymi kluczowymi momentami na drodze do sławy – przekonuje Scott Evans, dyrektor The Sims Studio.

Wprowadzone wraz z rozszerzeniem funkcje społecznościowe pozwolą m.in. komunikować się ze znajomymi, umieszczać wpisy na ich tablicach i tworzyć listy przyjaciół. Najbardziej ciekawie zapowiada się jednak opcja eksportowania oraz importowania Simów. Dzięki temu można będzie np. gościć w grze bohaterów prowadzonych przez innych graczy.

Nowe funkcje społecznościowe w dodatku The Sims 3: Zostań gwiazdą - ilustracja #2

Nie zabraknie także bardziej tradycyjnych komponentów, w tym chociażby nowych cech postaci i marzeń odpowiadających nowym profesjom. Pojawi się też możliwość budowy własnej sceny, na której Simowie będą rozwijać swoją karierę estradową.

Przedsprzedaż dodatku The Sims 3: Zostań gwiazdą prowadzona jest za pośrednictwem platformy dystrybucji elektronicznej Origin. Gracze, którzy zdecydują się zamówić rozszerzenie przed premierą, automatycznie otrzymają jego Edycję Limitowaną, a wraz z nią ekskluzywną scenę i lokal do występów w grze.

Nowe funkcje społecznościowe w dodatku The Sims 3: Zostań gwiazdą - ilustracja #3