Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 20:45

Chronologia świata Gwiezdnych Wojen

Star Wars: The Old Republic prezentuje wydarzenia z burzliwego dla Galaktyki okresu – tuż po wojnie między Republiką a Imperium Sith.

Chronologia świata Gwiezdnych Wojen - ilustracja #1

Chronologia świata Gwiezdnych Wojen

Akcja gry dzieje się nieco ponad 300 lat po wydarzeniach znanych z gry Star Wars: Knights of the Old Republic oraz ok. 3,5 tysiąca lat przed wydarzeniami znanymi z filmowej sagi. Poznaj najważniejsze wydarzenia ze świata Gwiezdnych Wojen.

Akcja w Star Wars: The Old Republic dzieje się w burzliwym dla Galaktyki okresie – dziesięć lat po podpisaniu upokarzającego dla Republiki Traktatu na Coruscant umacniającego powojenną przewagę Imperium Sith. Poniżej prezentujemy chronologicznie ułożone ważne wydarzenia z uniwersum Gwiezdnych Wojen, które pokazano w różnych grach.

rok 3956 PBY (przed Bitwą o Yavin / zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci)

Wydarzenia z gry Star Wars: Knights of the Old Republic

Revan, lord Sith o przeprogramowanym przez Jedi umyśle, pokonuje swego byłego ucznia Dartha Malaka i zapobiega wielkiemu konfliktowi.

rok 3653 PBY

Podpisanie Traktatu na Coruscant. Zawieszenie działań wojennych między Republiką a Imperium Sith. Nowy podział sił w Galaktyce, Republika została pokonana.

lata 3643-3641 PBY

Star Wars: The Old Republic

Opowieść w grze przedstawia wydarzenia dziejące się ponad 300 lat po historii znanej ze Star Wars: Knights of the Old Republic. Pod koniec wojny domowej Jedi, Revan zniknął gdzieś w nieznanej przestrzeni. Śmiałek wyruszył, aby odszukać największe zagrożenie dla Republiki – poszerzające swe wpływy Imperium Sith, dowodzone przez tajemniczego Imperatora, który poprzysiągł zemstę na Jedi. Revan nigdy nie powrócił ze swej wyprawy, natomiast Imperium wyszło z ukrycia i rozpoczęło trwającą przez kilka dekad wojnę z Republiką. Teraz, mimo chwiejnego rozejmu uzyskanego dzięki Traktatowi z Coruscant, napięcie między podzielonymi systemami gwiezdnymi znów grozi wybuchem konfliktu.

rok 2000 PBY

Powstaje nowe Imperium Sith pod dowództwem Dartha Ruina. Rozpoczynają się kolejne starcia.

rok 1000 PBY

Republika dziesiątkuje Imperium Sith i zwycięża w finalnej bitwie na Ruusan. Niestety, Sithowie nie zostają pokonani ostatecznie – frakcja czeka w ukryciu przez najbliższych tysiąc lat na odpowiedni moment, aby zaatakować ponownie.

rok 896 PBY

Narodziny mistrza Yody, jednego z najważniejszych mistrzów Jedi w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Chronologia świata Gwiezdnych Wojen - ilustracja #2

rok 32 PBY

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 1 – Mroczne Widmo

Wybraniec Mocy, Anakin Skywalker poznaje Obi-Wana Kenobiego, chciwa Federacja Handlowa okupująca planetę Naboo zostaje pokonana.

rok 22 PBY

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 2 – Atak Klonów

Anakin Skywalker szkoli się na rycerza Jedi, separatyści zagrażają Republice, zły hrabia Dooku zamawia stworzenie wielomilionowej armii klonów.

lata 22-19 PBY

wydarzenia z serialu animowanego Wojny Klonów

rok 19 PBY

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 3 – Zemsta Sithów

Imperator Palpatine likwiduje rycerzy Jedi, Anakin Skywalker przechodzi na ciemną stronę Mocy, Mistrz Yoda udaje się na wygnanie. Rodzą się Luke i Leia.

lata 3-2 PBY

wydarzenia z gry Star Wars: The Force Unleashed

Tajny uczeń Dartha Vadera poluje na pozostałych przy życiu Jedi, ale jego śmierć staje się bodźcem do stworzenia Rebelii.

Chronologia świata Gwiezdnych Wojen - ilustracja #3

rok 0

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 4 – Nowa Nadzieja

Luke Skywalker rozpoczyna swój trening na rycerza Jedi, Obi-Wan zostaje zgładzony przez Vadera, pierwsza Gwiazda Śmierci zostaje zniszczona.

rok 3

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 5 – Imperium Kontratakuje

Imperium rośnie w siłę, Darth Vader ujawnia się jako ojciec Luke'a.

rok 4

wydarzenia z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod 6 – powrót Jedi

Darth Vader zabija Imperatora, Rebelianci atakują i niszczą drugą Gwiazdę Śmierci.