Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 13:34

Cenega wyda grę Resident Evil: Operation Raccoon City po polsku na PC i konsolach

Najnowsza odsłona serii Resident Evil, czyli Operation Raccoon City, zostanie wydana przez firmę Cenega Poland w podwójnej wersji językowej na wszystkich platformach. To oznacza, że zarówno posiadacze pecetów, jak i konsol Xbox 360 oraz PlayStation będą mogli zagrać w grę z polskimi napisami.

Resident Evil: Operation Raccoon City będzie kolejną grą wydawaną przez firmę Cenega Poland, w której znajdziemy polską wersję językową na wszystkich docelowych platformach. To dobra wiadomość dla posiadaczy Xboksów 360 i PlayStation 3 – zwykle konsole są pomijane w kwestii lokalizacji. W samej produkcji wcielimy się w agentów korporacji Umbrella i staniemy do walki z zombie.

Cenega przygotowała podwójną wersję językową (polską kinową lub angielską) do wyboru na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dystrybutor chwali się też, że to pierwszy przypadek w historii, kiedy gra z serii Resident Evil zostanie przetłumaczona na wszystkich platformach. Rzeczywiście do tej pory konsolowi fani marki musieli liczyć wyłącznie na swoją znajomość języka angielskiego.

Cenega wyda grę Resident Evil: Operation Raccoon City po polsku na PC i konsolach  - ilustracja #1

W Resident Evil: Operation Raccoon City powrócimy do miasta, w którym rozpoczęła się jedna z najważniejszych serii w historii gier. Produkcja tworzona przez studio Slant Six Games nie będzie jednak przypominała pierwszych odsłon Resident Evil. Zamiast survival horroru otrzymamy bowiem strzelankę kooperacyjną z systemem klas i rozwoju postaci oraz dodatkowymi trybami multiplayer.

Ostatnie miesiące przyniosły pewną zmianę na polskim rynku – dystrybutorzy coraz częściej decydują się na lokalizowanie gier także na konsolach. Cenega zrobiła tak między innymi w przypadku niedawnego Batman: Arkham City. CD Projekt pokusił się za to o dodanie polskich napisów do wszystkich wersji Saints Row: The Third. Miejmy nadzieje, że taka polityka stanie się standardem.

Resident Evil: Operation Raccoon City zadebiutuje w lutym 2012 roku. Edycja na pecety będzie kosztowała 129,99 zł. Posiadacze Xboksa 360 lub PlayStation 3 zapłacą za grę 229,99 zł.

  1. Resident Evil: Operation Raccoon City – wrażenia z rozgrywki