Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 07:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Polska premiera gry Batman: Arkham City na konsolach

Na polskim rynku debiutują konsolowe wersje długo oczekiwanej gry Batman: Arkham City. Produkcja zespołu RockSteady Studios na pecetach ukaże się 18 listopada.

Dzisiaj ma miejsce polska premiera konsolowych edycji gry Batman: Arkham City, dostępnych od wtorku w Stanach Zjednoczonych. Na wydanie wersji pecetowej musimy poczekać do 18 listopada.

Najnowsza produkcja zespołu RockSteady Studios została kinowo zlokalizowana (napisy) przez firmę Cenega na wszystkich platformach. Zwolennicy oryginalnych wydań dzięki stosownej opcji w menu mogą bez przeszkód ukończyć grę w pełni po angielsku.

Zainteresowani znajdą omawiany tytuł m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 kosztuje tam 219,90 złotych, podczas gdy pecetowcy będą musieli zapłacić 119,90 złotych. Nabywcy zamówień przedpremierowych otrzymują dodatkowo kod pozwalający ściągnąć skórkę Batman 1970s. Za odpowiednio większe kwoty wejdziecie w posiadanie Edycji Kolekcjonerskiej, która nie jest jednak dostępna w ofercie sklepu.

Przed ewentualnym zakupem warto zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez redakcje serwisów gry-online.pl oraz tvgry.pl. W recenzji doceniliśmy dzieło RockSteady Studios, przyznając niemal maksymalną ocenę, co zresztą pokrywa się z równie pochlebnymi opiniami na Zachodzie. Z kolei na łamach tvgry.pl znajdziecie serię filmów prezentujących kolejne fragmenty rozgrywki wraz z komentarzem.

Batman: Arkham City jest bezpośrednią kontynuacją gry akcji Batman: Arkham Asylum, która w momencie swojej premiery zdobyła spore uznanie wśród graczy. Sequel ma szansę przebić dokonania poprzedniczki, dzięki wprowadzeniu szeregu usprawnień. Mroczny Rycerz porusza się teraz po otwartym terenie i ma jeszcze więcej rzeczy do roboty. Tytuł jest też dłuższy od pierwszej odsłony – według zapewnień twórców, ukończenie wszystkich misji zajmuje ok. 40 godzin.