Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka SoccerStar (WWW)
OkładkaSoccerStar (WWW)

SoccerStar WWW

SoccerStar to utrzymana w humorystycznej konwencji przeglądarkowa gra RPG wyprodukowana przez firmę Playa Games z myślą o fanach futbolu. Gracze wcielają się w piłkarzy rozpoczynających swoją sportową karierę.

RPG | piłka nożna | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SoccerStar Premiera WWW

31grudnia2010

producent: Playa Games GmbH wydawca: Playa Games GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przeglądarkowe produkcje deweloperów z firmy Playa Games na ogół wyróżniają się humorystycznym podejściem. Po sukcesie Shakes & Fidget twórcy zdecydowali się zmierzyć z futbolowym RPG, wykorzystując wiele sprawdzonych rozwiązań ze swoich wcześniejszych dzieł.

W SoccerStar gracze wcielają się w rolę początkującego piłkarza, który rozpoczyna swoją karierę na boiskach. Jak przystało na tytuł z gatunku cRPG, bohater określany jest przez szereg atrybutów, w tym przypadku definiujących jego pozycję na boisku a także umiejętności.

Rozgrywka koncentruje się na zdobywaniu poplarności i rozwijaniu cech postaci poprzez żmudne treningi a także zbieraniu funduszy na zakup wyposażenia, w tym elementów stroju piłkarskiego i odżywek. Gracze limitowani są energią, którą przeznacza się na większość działań w grze. Siły witalne bohatera odnawiane są raz dziennie, ale dodatkowo część energii odzyskać można w gabinecie fizjo-terapeutycznym, płacąc za usługę specjalną walutą.

Do głównych atutów SoccerStar należą opcje społecznościowe. Gracze mogą bowiem zrzeszać się w klubach, a inwestując w ich rozwój, otrzymywać bonusy do zdobywanego kapitału i efektów treningu. Dodatkowo gra w klubie pozwala wziąć udział w meczu z inną drużyną, co z kolei daje szansę na zarobek i zdobycie popularności koniecznej, by awansować na kolejne poziomy.

Oprawa wizualna SoccerStar mocno przypomina konwencję Shakes & Figdet. Zarówno postacie jak i scenerie ukazane są w parodystycznej, komiksowej formie.

Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Dostęp do niektórych opcji wymaga jednak uiszczenia należności w specjalnej walucie, którą trudno uzyskać w trakcie darmowej zabawy, a jedynym sposobem na zabranie większej ilości w krótkim czasie okazuje się zakup za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SoccerStar: Odpowiednia dla każdego wieku.