Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Wizard101 (PC)

Wizard101 PC

Produkcja typu MMORPG stworzona przez studio KingsIsle Entertainment. Tytuł został opracowany w taki sposób, by był w pełni bezpieczny i jednocześnie interesujący dla młodych graczy.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG | dla dzieci

PC Windows
Okładka Wizard101 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2008

2grudnia2011

pudełko PL

Wizard101 jest efektem blisko 30-letniej pracy weterana branży, J. Todda Colemana. Razem z ekipą studia KingsIsle Entertainment postawił on sobie za cel stworzenie gry MMORPG, która byłaby w pełni bezpieczna i jednocześnie interesująca dla młodych graczy.

Akcja Wizard101 osadzona została w fantastycznym uniwersum Wielkiej Spirali, któremu zagraża zły czarnoksiężnik Malistaire. Gracze rozpoczynają zabawę w mieście Wizard City, jako świeżo przyjęci uczniowie akademii magii - Ravenwood School of Magical Arts i już na starcie wpadają na trop intrygi uknutej przez głównego złoczyńcę. Ucząc się coraz potężniejszych zaklęć oraz współpracując z innymi czarodziejami starają się pokrzyżować jego plany.

Magia jest jednym z podstawowych elementów Wizard101. Gracze mają możliwość wyboru jednej z siedmiu podstawowych szkół magii: ognia, lodu, błyskawic, życia, wyobraźni, śmierci oraz gwiazd. Decyzja ta wpływa na to, jakiego rodzaju zaklęciami będzie władać postać.

Wyuczone czary dołączyć można do talii, skąd dobiera się je w trakcie potyczek z potworami Malaistaire'a oraz jego sojuszniczki - Morganthy. Nagrodami za zwycięską walkę są doświadczenie, a także przedmioty oraz cenne składniki.

W trakcie zabawy gracze mają możliwość odwiedzenia kilku odrębnych krain. Poza miastem Wizard City są to: Krokotopia, Marleybone, MooShu, Dragonspyre, Grizzleheim & Wintertusk, Wysteria, Celestia i Zafaria. Każda z lokacji posiada własne tło fabularne, powiązane z głównym wątkiem oraz specyficznych przeciwników. Bohaterowie znudzeni bojami z Malaistairem mogą odpocząć we własnym domku (lub zamku), zajmując się jego dekorowaniem albo pielęgnowaniem ogródka.

Ciekawą opcją w Wizard101 jest trening własnego chowańca. Mogą to być różnej maści fantastyczne stwory – smoki, chochliki, leprikony, ghoule itp. do zdobycia w trakcie gry lub w sklepiku. Dzięki nabywanemu doświadczeniu podopieczni zyskują nowe umiejętności i osiągają kolejne etapy rozwoju, stając się coraz potężniejszymi sprzymierzeńcami w walce. Twórcy przewidzieli także możliwość potyczek pomiędzy chowańcami.

Interakcje z innymi graczami w Wizard101 zostały znacznie okrojone, co wynika m.in. z troski o bezpieczeństwo młodych graczy. Starcia PvP mogą toczyć się wyłącznie na specjalnie wyznaczonych obszarach – arenach. Inne opcje społecznościowe to chociażby możliwość formowania drużyn oraz moderowany czat.

Gra odznacza się bardzo kolorową oprawą wizualną. Jej jakość mocno odbiega od współczesnych standardów, co jednak tłumaczą niewielkie wymagania sprzętowe. Wizard101 bezproblemowo uruchomić można nawet na starszych komputerach.

Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free-to-play” z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia. W praktyce ogólnie dostępne są wszystkie lokacje przeznaczone dla postaci do 50. poziomu. Wstęp do krain na wyższych levelach wymaga uregulowania stosownej należności w specjalnej walucie, oferowanej za realne pieniądze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Gry podobne do Wizard101

Wymagania wiekowe Wizard101

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wizard101

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 5GB HDD, Windows XP/Vista/7

Zapowiedziano Pirate101, czyli grę MMO autorów Wizard101
Zapowiedziano Pirate101, czyli grę MMO autorów Wizard101

wiadomość28 kwietnia 2012

Twórcy gry Wizard101 zapowiedzieli swój kolejny projekt. Okazało się nim pirackie MMORPG Pirate101.

Wystartowały polskie beta testy gry MMO dla najmłodszych Wizard101

wiadomość2 grudnia 2011

Firma Gameforge poinformowała, że rozpoczęły się polskie beta testy gry z gatunku MMORPG zatytułowanej Wizard101. Produkcja przeznaczona jest dla najmłodszych graczy.

Wizard101 - gra MMORPG dla najmłodszych po polsku w przyszłym roku
Wizard101 - gra MMORPG dla najmłodszych po polsku w przyszłym roku

wiadomość24 listopada 2011

Wizard101, skierowana do młodych graczy, popularna produkcja MMORPG studia KingsIsle Entertainment, doczeka się polskiej lokalizacji. Europejski wydawca, którym jest firma Gameforge, planuje udostępnić polskojęzycznego klienta gry w pierwszym kwartale przyszłego roku.