Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2012, 18:56

Zapowiedziano Pirate101, czyli grę MMO autorów Wizard101

Twórcy gry Wizard101 zapowiedzieli swój kolejny projekt. Okazało się nim pirackie MMORPG Pirate101.

Zapowiedziano Pirate 101, czyli grę MMO autorów Wizard101 - ilustracja #1

Amerykańskie studio KingsIsle specjalizuje się w tworzeniu gier MMORPG dla całej rodziny. Pierwszy projekt zespołu, czyli Wizard101, okazał się sporym sukcesem i zgromadził wokół siebie liczną grupę fanów. Autorzy postanowili pójść za ciosem i ujawnili swoją drugą grę. Zatytułowana ona została Pirate101. Zgodnie z nazwą będzie to familijne MMO o tematyce pirackiej. Zamiast jednak bawić się na wodach Karaibów w XVII wieku gra przeniesie nas do świata, w którym statki szybują po niebie, a członkami ich załóg są zarówno ludzie, jak i człekokształtne zwierzęta.

Akcja toczyć się będzie w uniwersum znanym jako Spiral. Kilka dekad przez rozpoczęciem gry pokolenie odkrywców odnalazło szlaki umożliwiające podróże pomiędzy odległymi krainami. Doprowadziło to do rozkwitu handlu i przemysłu. Dominującymi siłami szybko stały się cztery mocarstwa - Marleybone, Valencia, Monquista oraz Polaris. Ich obywatele rozwinęli na szeroką skalę transport oraz zaczęli masowo zakładać kolonie na obcych ziemiach. W krótkim czasie drogi wszystkich tych potęg zaczęły się przecinać. Żadna ze stron nie chciała ustąpić, co ostatecznie doprowadziło do wojny. Przegraną w niej stroną okazało się Polaris, ale pozostałe nacje również mocno ucierpiały. Ich osłabienie wykorzystali najemnicy, którzy porzucili swoje kontrakty i zamiast tego zajęli się piractwem. W momencie rozpoczęcia gry piraci są prawdziwą potęgą i posiadają nawet własne porty oraz miasta. Poranione w wojnie mocarstwa odzyskały już jednak większość swojej dawnej siły i szykują się do ostatecznej rozprawy z korsarzami.

Walka w Pirate101 rozgrywana będzie w systemie turowym na podzielonych na kwadraty planszach. W trakcie starć każdy gracz pokieruje nie tylko własną postacią, ale również jego towarzyszami broni. Bohaterowie wszystkich klas otrzymają pierwszego towarzysza zaraz po stworzeniu postaci. Pozostałych zwerbujemy podczas wykonywania misji. Gracze będą też mogli posiadać oraz rozbudowywać własne statki.

Gra wystartuje z pięcioma klasami:

  • Buccaneers - wojownicy polegający w walce na czystej sile fizycznej. Noszą najcięższe zbroje i korzystają z największych oręży.
  • Privateers - urodzeni dowódcy. Mogą rekrutować więcej towarzyszy niż którakolwiek z pozostałych klas.
  • Swashbucklers - postacie tego typu specjalizują się w walce bronią białą i atakach z zaskoczenia.
  • Musketeers – polegają na pułapkach oraz atakach dystansowych, głównie z wykorzystaniem muszkietów.
  • Witchdoctors - korzystają z magicznych mocy.

Pirate101 powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Na oficjalnej stronie projektu ruszyły już zapisy na beta testy.

  1. Pirate101 – strona oficjalna