Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Pirate101 (PC)

Pirate101 PC

Kolejna po Wizard101 produkcja typu MMORPG w portfolio studia KingsIsle Entertainment. Gracze ponownie trafiają do uniwersum Wielkiej Spirali, przed laty podzielonego pomiędzy cztery główne mocarstwa – Marleybone, Valencia, Monquista oraz Polaris.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG

PC Windows
Okładka Pirate101 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października2012

Pirate101 to familijne MMORPG osadzone w klimatach pirackich. Jest to produkcja amerykańskiego studia KingsIsle, które specjalizuje się w tworzeniu gier dla całej rodziny i ma na koncie popularne Wizard101.

Akcja toczy się w uniwersum znanym jako Spiral, które zamieszkują zarówno ludzie, jak i człekokształtne zwierzęta. Kilka dekad przez rozpoczęciem gry pokolenie odkrywców odnalazło szlaki umożliwiające podróże pomiędzy odległymi krainami. Doprowadziło to do rozkwitu handlu i przemysłu. Dominującymi siłami szybko stały się cztery mocarstwa - Marleybone, Valencia, Monquista oraz Polaris. Ich obywatele rozwinęli na szeroką skalę transport oraz zaczęli masowo zakładać kolonie na obcych ziemiach. W krótkim czasie drogi wszystkich tych potęg zaczęły się przecinać. Żadna ze stron nie chciała ustąpić, co ostatecznie doprowadziło do wojny. Przegraną w niej stroną okazało się Polaris, ale pozostałe nacje również mocno ucierpiały. Ich osłabienie wykorzystali najemnicy, którzy porzucili swoje kontrakty i zamiast tego zajęli się piractwem. W momencie rozpoczęcia gry piraci są prawdziwą potęgą i posiadają nawet własne porty oraz miasta. Poranione w wojnie mocarstwa odzyskały już jednak większość swojej dawnej siły i szykują się do ostatecznej rozprawy z korsarzami.

W Pirate101 stajemy się piratem i jak w każdym MMORPG zabawę zaczynamy od stworzenia własnego bohatera. Gra umożliwia wybór jednej z pięciu klas. Pierwszą z nich jest Buccaneer. Są to wojownicy polegający w walce na czystej sile fizycznej. Noszą najcięższe zbroje i korzystają z największych oręży. Natomiast Privateers to urodzeni dowódcy i mogą rekrutować więcej towarzyszy niż którakolwiek z pozostałych klas. Osoby lubiące pełną finezji walkę bronią białą oraz ataki z zaskoczenia powinny natomiast postawić na profesję Swashbuckler. Dla miłośników mocy magicznych przygotowano natomiast klasę Witchdoctor. W świecie piratów nie mogło oczywiście zabraknąć broni palnej i chcąca się w nich specjalizować postać powinna wybrać klasę Musketeer. Wraz z postępami w grze nasz bohater będzie nabywał punkty doświadczenia, za które potem rozwiniemy jego zdolności.

Zabawa w Pirate101 polega głównie zwiedzaniu olbrzymiego wirtualnego świata i wypełnianiu zlecanych zadań. Walka w rozgrywana jest w systemie turowym na podzielonych na kwadraty planszach. W trakcie starć każdy gracz kieruje nie tylko własną postacią, ale również jej towarzyszami broni. Bohaterowie wszystkich klas otrzymują pierwszego towarzysza zaraz po stworzeniu postaci. Pozostałych zwerbujemy podczas wykonywania misji. Gracze mogą też posiadać oraz rozbudowywać własne statki.

Pirate101 oferuje kolorową grafikę utrzymaną w mocno kreskówkowych klimatach. Jednocześnie rodzice mogą korzystać z wielu opcji, które pozwolą im lepiej kontrolować do jakich elementów gry będą miały dostęp ich pociechy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Pirate101

Wymagania wiekowe Pirate101

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Pirate101, czyli grę MMO autorów Wizard101
Zapowiedziano Pirate101, czyli grę MMO autorów Wizard101

wiadomość28 kwietnia 2012

Twórcy gry Wizard101 zapowiedzieli swój kolejny projekt. Okazało się nim pirackie MMORPG Pirate101.