Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2018, 19:38

Nowa gra twórcy ICO oraz Shadow of the Colossus w drodze

Studio deweloperskie Fumito Uedy, odpowiedzialnego za gry ICO , Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian, pracuje obecnie nad nowym projektem, który skalą i ambicjami ma dorównać poprzednim dziełom twórcy.

Niezależne studio deweloperskie genDESIGN, które założone zostało przez Fumito Uedę, a więc niezwykle utytułowanego w branży japońskiego twórcę, odpowiadającego za gry ICO, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian, pracuje nad nowym i ambitnym projektem. Tak wynika przynajmniej z wywiadu opublikowanego w magazynie Weekly Famitsu. Tajemnicza gra Uedy ma dorównywać skalą poprzednim dziełom dewelopera. W tej chwili zespół testuje prototypy tytułu oraz szlifuje fundamenty planowanych systemów rozgrywki. Warto zaznaczyć, że produkcja nie będzie w żaden sposób związana z grami Uedy przygotowanymi dla Sony, choć zapewne wiele zawartych w nich pomysłów i rozwiązań nie zostanie całkowicie porzuconych. Znając tempo, w jakim pracuje Japończyk, efekty pracy genDESIGN zobaczymy dopiero za kilka lat.

Wydany w 2016 roku The Last Guardian to ostatnia gra Uedy

Urodzony w 1970 roku Fumito Ueda rozpoczął karierę w branży gier na początku lat 90., pracując jako grafik i animator nad tytułami na konsolę Sega Saturn. W 1997 roku dołączył do japońskiego studia deweloperskiego Sony, gdzie rozpoczął prace nad ICO. Po premierze gry w 2001 roku, kierowany przez autora zespół znany jako Team ICO skupił się na produkcji sequela, który ostatecznie wydany został w 2005 roku na PlayStation 2, pod tytułem Shadow of the Colossus. W 2009 roku Sony oficjalnie zapowiedziało kolejny projekt Uedy – The Last Guardian, który miał ukazać się na PlayStation 3.

Niestety produkcja The Last Guardian okazała się zbyt dużym wyzwaniem dla deweloperów, czego efektem było kilkuletnie opóźnienie jej premiery i zmiana docelowej platformy sprzętowej na PlayStation 4. Między innymi z tego powodu, w 2011 roku Ueda opuścił oficjalnie szeregi Sony Computer Entertainment, pracując jednak jeszcze przez kilka lat dla japońskiego koncernu na zewnętrznym kontrakcie. W tym czasie autor założył genDESIGN – niezależne studio z siedzibą w Tokio, które wspierane jest przez międzynarodowy fundusz Kowloon Nights. Na początku tego roku studio opublikowało tajemniczą grafikę zatytułowaną „Piękna i bestia 2018”, która może być związana z nową grą.

Na początku tego roku studio opublikowało niewielką grafikę, która może być związana z nowym tytułem

  1. Oficjalna strona genDESIGN