Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 11:06

Zapomniane The Last Guardian pojawi się na E3?

Serwis The Guardian donosi, że na tegorocznych targach E3 pojawi się The Last Guardian. Od dawna krążyły plotki, jakoby gra japońskiego studia Team Ico została anulowana przez Sony.

Tej wiadomości nie sposób przyjąć bez dużej dozy sceptycyzmu: serwis The Guardian donosi, że otrzymał z pewnego źródła informację, jakoby The Last Guardian, produkcja autorstwa Team Ico (Ico, Shadow of the Colossus), miała zostać pokazana na tegorocznym E3.

Czy długo wyczekiwane The Last Guardian wreszcie pokaże się na E3? - Zapomniane The Last Guardian pojawi się na E3? - wiadomość - 2015-06-10
Czy długo wyczekiwane The Last Guardian wreszcie pokaże się na E3?

Przez ostatnie lata o tytule tym było wyjątkowo cicho, a jedyne informacje o grze Japończyków wiązały się z plotkami na temat tego, czy Sony wreszcie ją anulowało. Tak się jednak nie stało – i to nawet pomimo tego, że firma w pewnym momencie straciła na chwilę prawa do marki. Gdyby pokaz na E3 rzeczywiście doszedł do skutku, byłaby to pierwsza oficjalna prezentacja The Last Guardian od 2010 roku. Trudno jednak uwierzyć w tak nagły zwrot akcji. Doniesienia The Guardian należy więc traktować bardzo ostrożnie… i ewentualnie być pozytywnie zaskoczonym, jeśli Team Ico sprawi nam miłą niespodziankę.

Zapomniane The Last Guardian pojawi się na E3? - ilustracja #3

The Last Guardian to produkcja Team Ico – zespołu odpowiedzialnego za takie tytuły jak Ico oraz Shadow of The Colossus. Gra ma opowiadać o przygodach małego chłopca i jego relacji z dziwnym stworem, przypominającym skrzyżowanie orła z psem, i wyróżniać się pięknymi lokacjami oraz charakterystyczną szatą graficzną. Niestety, od targów Tokyo Game Show w 2010 roku nie zobaczyliśmy produkcji nawet na nowych zwiastunach, co wzbudziło podejrzenia, że Sony anulowało projekt. Japońska korporacja nie potwierdziła jednak tych pogłosek i utrzymuje, że The Last Guardian nadal powstaje, choć obecnie firma ma „inne priorytety”. Gra ma ukazać się na PlayStation 4.

  1. Zapowiedź The Last Guardian
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3 2015

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej