Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2016, 11:18

autor: Entelarmer

The Last Guardian i Horizon Zero Dawn zadebiutują w 2016 roku

Sony potwierdziło premierę gier The Last Guardian oraz Horizon Zero Dawn w 2016 roku. Stosowne oświadczenie pojawiło się w trakcie konferencji GDC 2016.

The Last Guardian najwyraźniej nie pobije rekordu najdłużej produkowanej gry. - The Last Guardian i Horizon Zero Dawn zadebiutują w 2016 roku - wiadomość - 2016-03-16
The Last Guardian najwyraźniej nie pobije rekordu najdłużej produkowanej gry.

Firma Sony w trakcie konferencji na GDC 2016 skupiła się głównie na technologii rzeczywistości wirtualnej oraz możliwościach jej wykorzystania. Niemniej przedstawiciele japońskiego koncernu znaleźli chwilę na potwierdzenie tegorocznej premiery dwóch tytułów. Pierwszym z nich jest The Last Guardian, które w produkcji znajduje się już od ponad 9 lat, a w międzyczasie pojawiały się pogłoski o anulowaniu projektu czy też rezygnacji z praw do marki. Wydanie gry w 2016 ogłoszono jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, niemniej ponowne potwierdzenie tego terminu może wskazywać, że być może obejdzie się bez dalszych opóźnień. Drugą z wymienionych produkcji jest Horizon Zero Dawn – trzecioosobowa gra akcji od twórców serii Killzone. Tytuł zapowiedziano w połowie zeszłego roku, ale ostatnią prezentację postapokaliptycznej opowieści mogliśmy obejrzeć pod koniec października. Obie gry zadebiutują wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

The Last Guardian i Horizon Zero Dawn zadebiutują w 2016 roku - ilustracja #2 The Last Guardian to przygodowa gra akcji od twórców kultowych Ico oraz Shadow of the Colossus. Tytuł opowiada o przygodach chłopca i towarzyszącego mu stwora, przypominającego skrzyżowanie psa z orłem. Relacje tych dwóch bohaterów stanowią podstawę produkcji, jako że Trico (bo tak się zwie ów zwierzak) ma być obdarzony własnym charakterem i będzie różnorako reagował na wydawane mu polecenia. Tytuł wyróżnia się też stylem graficznym, wzorowanym na poprzednich produkcjach deweloperów ze studia Team ICO.

The Last Guardian i Horizon Zero Dawn zadebiutują w 2016 roku - ilustracja #3 Horizon Zero Dawn jest grą z gatunku action-RPG od studia Guerrilla Games. Jej akcja została osadzona w postapokaliptycznej przyszłości, w której miejsce fauny zajęły mechaniczne bestie. Jako młoda i wojownicza Aloy przemierzymy świat gry, poznając tajemnice upadłej ludzkiej cywilizacji i walcząc ze wspomnianymi robotami przy pomocy broni stworzonej z pokonanych stworów. Rozgrywka w Horizon Zero Dawn ma łączyć elementy trzecioosobowej strzelanki, RPG oraz skradanki i pozwoli na realizowanie poszczególnych zadań na kilka różnych sposobów.