Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 20:42

autor: Entelarmer

Twórcy Shadow of the Colossus teasują nową grę

Studio genDESIGN w końcu przypomniało nam o swoim nowym projekcie. Niestety, ograniczyło się to do bardzo skromnego teasera, który zamieścili twórcy Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian.

Dawno zdążyliśmy zapomnieć o premierze The Last Guardian, które po bardzo długiej produkcji trafiło na PlayStation 4 w 2016 roku. Gra nie zyskała równie kultowego statusu co Ico i – zwłaszcza – Shadow of the Colossus, ale w kontekście wysokich ocen ciężko tu mówić o porażce. Niemniej to (oraz niższa niż oczekiwana sprzedaż) mogły być powodem, dla którego przez długi czas nie słyszeliśmy wiele od studia genDESIGN.

Zmieniło się to w 2018 roku, kiedy to zespół wspomniał o nowym projekcie. Na kolejny sygnał musieliśmy czekać aż do teraz. Na oficjalnej japońskiej stronie genDESIGN pojawiła się kartka z życzeniami z datą 2021, z każdą cyfrą z grafiką z jedną z gier studia. Ostatnią z nich bynajmniej nie jest The Last Guardian, co sugeruje, że na jedynce pokazano nowszy projekt.

Źródło: oficjalna strona studia genDESIGN. - Twórcy Shadow of the Colossus teasują nową grę - wiadomość - 2021-01-04
Źródło: oficjalna strona studia genDESIGN.

Niestety, ten teaser jest tak bardzo enigmatyczny, jak to tylko możliwe dla fragmentu obrazu. Postać przy skale równie dobrze może być częścią zupełnie nowego świata, jak i zapowiadać kontynuację którejś z dotychczasowych historii (aczkolwiek Fumito Ueda – założyciel studia i ojciec wspomnianych wcześniej gier – twierdził, że będzie to zupełnie odmienny projekt od jego dotychczasowych dokonań). Niemniej fakt, że genDESIGN zdecydowało się pokazać go jako ostatnią cyfrę 2021 roku, daje do myślenia. Czyżby w ten sposób studio sugerowało, że w najbliższych dwunastu miesiącach doczekamy się zapowiedzi albo nawet premiery gry? Niewykluczone, choć ta druga opcja podpada pod przesadny optymizm w kontekście dotychczasowej historii studia, raczej niesłynącego z punktualności.