Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Beach Resort Simulator (PC)
OkładkaBeach Resort Simulator (PC)

Symulator kurortu nadmorskiego PC

Beach Resort Simulator

Gra symulacyjna łącząca w sobie elementy city buildera i strategii ekonomicznej. Przed graczem postawione zostaje zadanie doprowadzenia niewielkiego, zapuszczonego kurortu do rozkwitu.

Symulacje | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator kurortu nadmorskiego Premiera PC

28listopada2014

pudełko PL

4września2015

producent: Earthworm Games wydawca: Ravenscourt wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator kurortu nadmorskiego

SimCity

RollerCoaster Tycoon 3

RollerCoaster Tycoon

Symulator kurortu nadmorskiego (Beach Resort Simulator) to produkcja z gatunku symulatorów z elementami strategii i gry ekonomicznej. Tytuł został stworzony przez mało znane studio Earthworm Games, a jego wydaniem zajęła się firma Ravenscourt (w jej portfolio znajduje się m.in. Symulator kompanii górniczej), która wypuściła projekt w listopadzie 2014 roku. Do Polski gra trafiła we wrześniu 2015 roku dzięki Cenedze – dystrybutorowi takich wydawców jak Namco Bandai Games, Paradox Interactive, Square Enix, Take 2 Interactive czy Warner Bros.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się w zarządcę nadmorskiego kurortu, a naszym zadaniem jest oczywiście rozbudowanie niewielkiego interesu do miana świetnie prosperującej firmy. Na początku rozgrywki w Symulatorze kurortu nadmorskiego nie jest jednak zbyt różowo. Gracze trafiają bowiem na opustoszałą plażę, przy której trzeba zbudować praktycznie wszystko – od hoteli i restauracji, przez bary, po atrakcje pokroju diabelskiego młyna. To jednak nie koniec problemów, gdyż pieniądze nie spadają z nieba, więc dokonywanie niezbędnych inwestycji odbywa się małymi kroczkami. Po postawieniu kilku podstawowych budowli czekamy aż w kurorcie pojawią się pierwsi turyści, którzy zostawią u nas swoje oszczędności. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy na dalsze rozbudowywanie firmy, stale powiększając interes oraz zyskując dostęp do nowych możliwości.

Samo budowanie to jednak nie koniec atrakcji, gdyż do zadań menadżera należy również ustalanie cen pobytu w kurorcie, a także dogadywanie się z pracownikami w sprawie ich zatrudnienia. Na szczęście wszystkie meandry systemu wyjaśniono w przystępnym samouczku.

Wersja językowa

Produkcja dostępna jest w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Za lokalizację odpowiada firma QLOC S.A. Co ciekawe, Symulator kurortu nadmorskiego doczekał się nie tylko zwykłej, rodzimej wersji, ale także kaszubskich napisów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Symulator kurortu nadmorskiego nie jest najwyższych lotów, ale cechuje się przyjemnym, wakacyjnym klimatem i w praktyce sprawdza się całkiem nieźle. Deweloperzy zamiast na rozmaite fajerwerki i jak największe przywiązanie do detali, postawili na funkcjonalność. Produkcja ma niskie wymagania sprzętowe, kamerą można obracać i przybliżać widok na intersujące obiekty itd.

Tryb gry: single player  

Symulator kurortu nadmorskiego cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Wymagania wiekowe Symulator kurortu nadmorskiego: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symulator kurortu nadmorskiego Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 405/ Radeon HD 5400 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8