Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2015, 15:23

autor: Bartłomiej "Bard" Plewnia

Wieści ze świata (park rozrywki Ubisoftu, Pikmin 4, Tribes: Ascend) 8/9/2015

Dziś piszemy między innymi o planach Ubisoftu związanych z budową parku rozrywki, pierwszej od lat aktualizacji do gry Tribes: Ascend oraz o niemal ukończonej czwartej części Pikmina. Nie zabrakło również informacji o przecenach na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do wtorku 08.09 do godz. 19:00):

  1. Torchlight - obniżka 75% - 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW
  2. Torchlight II - obniżka 75% - 4,74 euro (ok. 20 zł), WWW
  3. Max: The Curse of Brotherhood - obniżka 75% - 3,75 euro (ok. 16 zł), WWW (promocja trwa do środy 09.09 do godz. 19:00)

Oferta weekendowa:

  1. Evolve - obniżka 50% - 14,99 euro (ok. 64 zł), WWW (promocja kończy się we wtorek 15.09 o godz. 19:00)
  2. Killing Floor 2 - obniżka 33% - 13,32 euro (ok. 56 zł), WWW (promocja kończy się we wtorek 08.09 o godz. 19:00, przecenione są również specjalne edycje gry, Killing Floor 2 Digital Deluxe Edition oraz Killing Floor 2 Six Pack. Tytuł jest obecnie objęty Early Access)

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00) - 194 gry w promocji, WWW

Pikmin 4

Shigeru Miyamoto z Nintendo twierdzi, że gra Pikmin 4 niedługo zostanie ukończona.

Czwarta część popularnej serii strategicznej od Nintendo nie dość, że jest tworzona, to na dodatek niedługo ma zostać ukończona. Nie wiadomo, kiedy Pikmin 4 trafi do sklepów, ale Shigeru Miyamoto, dyrektor japońskiego koncernu, stwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że "ekipy odpowiedzialne za Pikmina zawsze pracują nad kolejną częścią serii". Jednocześnie potwierdził w osobnym oświadczeniu, że proces produkcji jest już na finiszu, choć szczegółów nie chce jeszcze podawać. Pikmin 3 był jednym z najważniejszych tytułów startowych dla konsoli WiiU w 2013 roku, nie wiemy jednak, na jakiej platformie miałaby się pojawić kolejna odsłona japońskiej strategii.

Park rozrywki Ubisoftu

Tematyczny park Ubisoftu zostanie otwarty dopiero w 2020 roku.

Ubisoft Motion Pictures, oddział pracujący nad filmem w uniwersum Assassin's Creed, zamierza otworzyć własny park rozrywki. W tym celu studio nawiązało współpracę z malezyjską firmą RSG, specjalizującą się w tego typu przedsięwzięciach - za przykład może posłużyć Movie Animation Park Studios (MAPS), którego RSG jest współwłaścicielem. Niestety, odległość od atrakcji związanych z grami francuskiego dewelopera – w tym z seriami Assassin's Creed, Rabbids czy Just Dance – skutecznie odstraszy polskich graczy od wizyty w tym miejscu. Park rozrywki będzie wybudowany w Kuala Lumpur w Malezji. Jego powierzchnia ma zajmować 10 tysięcy metrów kwadratowych, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi zwiedzający będą mogli wejść do niego w 2020 roku.

Tribes: Ascend

Tribes: Ascend jest grą free-to-play, której twórcy ze studia Hi-Rez nie aktualizowali już od ponad dwóch lat. W sierpniu producent zdradził, że ekipa zamierza powrócić do darmowego tytułu z 2012 roku poprzez dodanie nowej mapy i dalsze wspieranie dzieła, co umożliwiła lepsza sytuacja finansowa. Teraz firma postanowiła podać niektóre detale związane z patchem 1.1 o nazwie "Out of the Blue". Oprócz dodania nowej lokacji zostaną zmodyfikowane klasy postaci, naprawione zostaną błędy, a także zmienią się specyfikacje broni. Ponadto niektóre elementy, do tej pory płatne, zostaną przez studio udostępnione również graczom grającym za darmo. Aktualizacja ma się pojawić na serwerze testowym do 14 września.

Project Zomboid

Po kilku latach w programie Early Access na Steamie, Project Zomboid w końcu otrzymuje oficjalne narzędzia moderskie i wsparcie gry wieloosobowej na serwerach platformy Valve. Innymi słowy, do niezależnego RPG z hordami zombie w roli głównej dodano możliwość wpływania na produkcję przez Steam Workshop oraz grania online także z własnymi mapami i modami na serwerach Steam. Wszystkie zmiany, które wprowadza aktualizacja, zostały wyszczególnione na forum dewelopera.

Galeria filmów

Ponadto polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu:

  1. Destiny: The Taken King - trailer Video
  2. Tearaway Unfolded - zwiastun na premierę Video