Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2012, 11:34

Tribes: Ascend ma już 800 tysięcy zarejestrowanych użytkowników

Studio Hi-Rez ujawniło, że fani Tribes: Ascend założyli już 800 tysięcy kont do gry. To pokazuje, że ta wieloosobowa strzelanka free to play cieszy się dużym zainteresowaniem.

Tribes: Ascend ma już 800 tysięcy zarejestrowanych użytkowników - ilustracja #1

Studio Hi-Rez przekazało serwisowi Gamasutra, że gracze założyli już 800 tysięcy kont do gry Tribes: Ascend. Wygląda więc na to, że ta strzelanka free to play nawiązująca do klasycznej serii pecetowej cieszy się dużym zainteresowaniem. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, bo jak pisaliśmy w recenzji, jest to zaskakująco dobra produkcja i przykład na to, że model z mikropłatnościami może być zaprojektowany w sposób przyjazny dla gracza.

Tribes: Ascend był testowany przez wiele miesięcy w becie i niedawno został udostępniony wszystkim zainteresowanym. Grę można ściągnąć za darmo i bawić się bez żadnych opłat. Oczywiście pewne mikrotransakcje w produkcji studia Hi-Rez występują, ale nie są one szczególnie inwazyjne. Obecnie twórcy skupiają się na produkowaniu dodatkowej zawartości do gry – niedawno wypuścili pakiet Raid & Pillage, zawierający przedmioty, bronie i skórki postaci.

Seria Tribes zadebiutowała w 1998 roku dzięki studiu Dynamix oraz firmie Sierra Entertainment. Twórcy gry nakreślili jej ogólny styl, który był kopiowany i przetwarzany w kolejnych częściach. W produkcji wcielamy się w futurystycznych wojowników walczących na obszernych mapach. Postacie potrafią poruszać się szybko dzięki plecakom odrzutowym oraz umiejętności „ślizgania się”. Duża otwartość rozgrywki i ciekawe koncepcje zapewniły tej serii status kultowy.

  1. Tribes: Ascend - recenzja
  2. Oficjalna strona gry