Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2012, 08:35

Survarium – wysyp informacji na temat nowego postapokaliptycznego projektu twórców serii S.T.A.L.K.E.R.

Trzy dni temu twórcy zawieszonego projektu S.T.A.L.K.E.R 2 zapowiedzieli postapokaliptyczną sieciową strzelankę Survarium. Teraz poznaliśmy wreszcie konkrety na temat tej gry.

Survarium – wysyp informacji na temat nowego postapokaliptycznego projektu twórców serii S.T.A.L.K.E.R. - ilustracja #1

Kilka dni temu serca miłośników klimatów postapokaliptycznych zostały złamane przez wieści o wstrzymaniu cyklu produkcyjnego gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy serii postanowili się jednak nie poddawać. Zamiast tego odeszli ze studia GSC World, założyli firmę Vostok Games i rozpoczęli prace nad otrzymaną w podobnych klimatach sieciową strzelanką Survarium. Na oficjalnym facebookowym profilu autorzy odpowiedzieli właśnie na kilka pytań fanów, co znacząco rozszerzyło naszą wiedze na temat tego projektu.

Gra należeć będzie do gatunku MMOFPS, choć nie zabraknie w niej również elementów RPG. Autorzy nie zamierzają zaoferować jednego dużego świata, w którym po mapie będą biegały tysiące osób. Zamiast tego w trakcie misji każda grupa graczy dostanie własną oddzielną sesję. Jednocześnie wprowadzone zostaną ograniczenia liczebności, gwarantujące że poziomy nie staną się zbyt zaludnione. Dzięki temu zachowana ma zostać specyficzna atmosfera znana z serii S.T.A.L.K.E.R. Potwierdzono też, że nie pojawi się żaden tryb dla pojedynczego gracza. Co jednak ciekawe, podczas wielu misji drużyna graczy zostanie zmuszona do rozdzielenia się i będziemy musieli wykonywać zadania samotnie.

Uniwersum gry ma być pełne niebezpieczeństw. W trakcie przygód natkniemy się m.in. na pułapki, anomalie i mutanty. Podobnie jak w serii S.T.A.L.K.E.R. pojawią się różnorodne frakcje oraz elementy survivalowe. Jednocześnie twórcy planują regularne dodawanie nowych lokacji. Obecnie planowanych jest dziewięć frakcji i nie wszystkie będą grywalne. Gracze będą też mogli zakładać własne klany.

Survarium – wysyp informacji na temat nowego postapokaliptycznego projektu twórców serii S.T.A.L.K.E.R. - ilustracja #2
Zespół Vostok Games.

Survarium ma oferować bogatą warstwę fabularną, którą odkrywać będziemy w trakcie misji PvE. Autorzy nie zamierzają korzystać z żadnych losowych generatorów zadań. Zamiast tego wszystkie questy zostaną zaprojektowane ręcznie. Istotną rolę odegra wirtualna ekonomia, ale twórcy chcą pozostać wierni postapokaliptycznym klimatom, więc nacisk zostanie położony głównie na handel wymienny, a nie sklepiki. Gra oparta ma być na modelu darmowym z mikropłatnościami. Autorzy obiecują jednak, że nie będzie mowy o dojeniu graczy i większość elementów związanych z samą rozgrywką udostępniona zostanie również osobom, które nie wydadzą nawet grosza. Pojawi się kilka typów uzbrojeń tylko dla płacących fanów, ale nie będą one zapewniały żadnej większej przewagi w trakcie walki.

Przy produkcji Survarium twórcy korzystają z własnego silnika. Poza ładnymi widokami zapewni on pełną symulację balistyki kul. Niestety w grze nie pojawi się odpowiednik znanego z serii S.T.A.L.K.E.R. systemu A-Life, dzięki któremu zamieszkujące wirtualny świat postacie żyły własnym życiem, niezależnie od tego czy akurat były obserwowane przez gracza. Wprowadzony zostanie natomiast system reputacji. Weźmie on pod uwagę nie tylko złe uczynki, ale również sytuacje, w których pomożemy innym osobom.

Survarium powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera zapowiadana jest na przyszły rok. Przed oficjalnym debiutem rynkowym projektu zorganizowane zostaną otwarte beta testy.