Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2012, 20:29

autor: Hed

S.T.A.L.K.E.R. 2 „zamrożony”. Weterani z GSC szykują nową grę Survarium

Prace nad S.T.A.L.K.E.R 2 zostały wstrzymane. Twórcy gry z GSC Game World założyli studio Vostock Games i zapowiedzieli nową produkcję – Survarium. Podobno będzie ona strzelanką z elementami MMO, nawiązującą do kultowej postapokaliptycznej serii.

S.T.A.L.K.E.R. 2 „zamrożony”. Weterani z GSC szykują nową grę Survarium - ilustracja #1
S.T.A.L.K.E.R. zamrożony, ale GSC walczy dalej. Grafika z nowej gry – Survarium.

Byli pracownicy studia GSC Game World ogłosili, że prace nad S.T.A.L.K.E.R 2 zostały „zamrożone”. Deweloperzy utworzyli nowe studio – Vostock Games – i pracują nad grą Survarium, która będzie pierwszoosobową strzelanką z elementami MMO, utrzymaną w stalkerowskich klimatach. Podobno taka zmiana nie wynika z braku funduszy na drugą odsłonę S.T.A.L.K.E.R.a, ale z problemów z zabezpieczeniem praw do marki.

Wysyp informacji o losach GSC nastąpił na Twitterze studia, gdzie przedstawiono najważniejsze fakty i podano odnośnik do pierwszego odcinka dzienników deweloperskich Vostok Games. Gra, którą tworzy nowopowstały deweloper, czyli Survarium, zostanie przybliżona jutro w sesji pytań i odpowiedzi na nowym koncie Twitter. Wątpliwości fanów spróbują rozwiać Oleg Yavorsky oraz Joe Willburn – dotychczasowi community managerzy serii S.T.A.L.K.E.R.

Co wiemy o samym Survarium? Twórcy przekonują, że strzelanka będzie nawiązywała do pomysłów i klimatu serii S.T.A.L.K.E.R. Możemy więc spodziewać się kolejnej wycieczki do postapokaliptycznej rzeczywistości. Co ciekawe, tym razem źródłem problemów okaże się matka natura, a nie radioaktywność. Metropolie i państwa upadną pod naporem błyskawicznie rozprzestrzeniających się lasów, roślin i rozwścieczonych zwierząt. Survarium jest tworzone przez ekipę, która dotychczas zajmowała się S.T.A.L.K.E.R. 2. Gra będzie czymś więcej niż tylko MMO – znajdziemy w niej także rozgrywkę solową w stylu flagowej serii studia GSC. Survarium będzie korzystać z modelu free to play i pojawi się pod koniec 2013 roku na PC.

Informacje z Ukrainy nie są najlepsze – w końcu losy S.T.A.L.K.E.R.a są niepewne. Można jednak mieć nadzieję, że styl GSC Game World przetrwa w nowym studiu Vostok Games.

  1. Oficjalna strona Vostok Games
  2. Survarium na Facebooku