Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2012, 18:25

autor: Sarge

Coraz większe szanse na pecetową wersję gry Dark Souls

Założona kilka dni temu petycja w sprawie wydania pecetowej wersji gry Dark Souls przynosi pożądany skutek. Firma Namco Bandai oficjalnie zainteresowała się tematem i debiut produkcji studia From Software na komputerach osobistych jest coraz bardziej prawdopodobny.

Firma Namco Bandai oficjalnie zainteresowała się tematem ewentualnego wydania gry Dark Souls w wersji na PC. Wszystko dzięki specjalnie założonej do tego celu petycji, która zdobywa coraz większą popularność.

Na oficjalnym forum Namco Bandai pojawił się kolejny post autorstwa shoupinou, jednego z moderatorów: „Cholera, jesteście niesamowici! Szczerze mówiąc nie oczekiwałem tak dużego odzewu. Moi szefowie nawet przyszli ze mną o tym porozmawiać, po tym jak petycja zdobyła rozgłos na całym świecie. Jeśli chcieliście zwrócić uwagę Namco Bandai Games, udało się Wam to. Przyszłość jest w Waszych rękach i mam nadzieję, że będziecie nadal wspierać akcję”.

Coraz większe szanse na pecetową wersję gry Dark Souls - ilustracja #1

Powyższa wypowiedź dotyczyła wspomnianej petycji, w której gracze proszą o pecetową wersję gry Dark Souls. Produkcja znana posiadaczom PlayStation 3 oraz Xboksa 360 ma szansę ukazać się na komputerach osobistych, o ile odpowiednio duża liczba osób zgłosi taką chęć. Mało kto wierzył w powodzenie tej akcji w momencie jej ogłoszenia. Do tej pory zebrano jednak ponad 73 tysiące podpisów i wciąż możecie przyczynić się do wzrostu tego wyniku.

Wszystko wskazuje zatem na to, że premiera gry Dark Souls na PC to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Skoro sam wydawca poważnie zainteresował się tematem, to najwyraźniej coś jest na rzeczy. Jeśli należycie do grona pecetowców, którzy chętnie zagraliby w produkcję studia From Software, to powinniście jak najszybciej podpisać petycję znajdującą się pod tym adresem. Tego typu akcje zazwyczaj nie przynoszą pożądanych rezultatów, ale tym razem wygląda na to, że może być inaczej.

Dark Souls to niezwykle wymagający RPG akcji, w którym przez cały czas nie możemy być pewni przeżycia, ponieważ na każdym kroku czai się jakieś zagrożenie. W średniowiecznej krainie fantasy ścieramy się z potworami, które często potrafią pokonać głównego bohatera jednym ciosem. Wysoki poziom trudności wcale nie zraził graczy i recenzentów, gdyż tytuł zebrał bardzo pochlebne opinie.