Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2012, 09:12

autor: Kono

Dark Souls w wersji na PC? Namco kusi graczy

Na oficjalnym forum firmy Namco Bandai pojawiła się ciekawa wypowiedź jednego z pracowników znanego wydawcy. Okazuje się, że konwersja gry Dark Souls nie jest niemożliwa. Gracze muszą jednak pokazać, że zależy im na tym tytule.

Mamy interesującą wiadomość dla pecetowców, którzy z zazdrością spoglądają na kolegów niestudzenie pokonujących kolejnych przeciwników w Dark Souls. Okazuje się, że konwersja niezwykle trudnej gry RPG akcji nie jest wykluczona. Gracze muszą jednak wykazać się inicjatywą.

Głównym narzędziem do pokazania zainteresowania pecetową wersją gry Dark Souls jest specjalnie założona do tego petycja. W chwili pisania tej wiadomości została podpisana przez ponad 34 tysiące osób, a liczba ta wciąż rośnie.

Cała historia związana z pecetowym Dark Souls rozpoczęła się od wątku na oficjalnym europejskim forum firmy Namco Bandai. Użytkownicy pytający o możliwość powstania pecetowej wersji Dark Souls niespodziewanie otrzymali odpowiedź od shoupinou, jednego z moderatorów forum, a zarazem przedstawiciela Namco Bandai. „Zawsze jest możliwość zaadaptowanie gier na PC. Dobra wiadomość jest taka, że Dark Souls nie jest stuprocentową, typową grą konsolową, więc konwersja jest możliwa. Aby jednak doszło to do skutku, musi być popyt. Może ktoś zrobi petycję?” – napisał shoupinou.

Dark Souls w wersji na PC? Namco kusi graczy - ilustracja #1

Niektórzy użytkownicy jednak niezbyt wierzyli w siłę internetowych apelów. Pracownik Namco Bandai zapewnił ich, że petycje są śmieszne i nieskuteczne, tylko gdy mała ilość osób je podpisze. Dodał również, że są inne narzędzia do pokazania zainteresowania pecetową edycją Dark Souls. Można dzielić się tą informacją na Facebooku lub Twitterze, a także tworzyć komentarze oraz filmy na Youtube itd..

Trzeba przyznać, że szum wokół sprawy zrobił się dosyć spory. Liczba podpisów pod petycją jest pokaźna, a o inicjatywie graczy informowały największe portale branżowe. W kwestii pecetowej wersji Dark Souls wypowiedział się też TotalBiscuit (komentator oraz autor filmów w serwisie YouTube), który w bardzo ciekawy i charakterystyczny dla siebie sposób uargumentował, dlaczego gra autorstwa zespołu From Software powinna pojawić się na pecetach.

Dark Souls to niezwykle wymagający RPG akcji, który przenosi graczy do mrocznego świata fantasy. Tytuł jest duchowym następcą Demon’s Souls i cechuje się bardzo wysokim poziomem trudności oraz intrygującymi lokacjami. Gra została ciepło przyjęta zarówno przez recenzentów (na Gry-Online dostała 9,5/10), jak i graczy.