Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2012, 13:33

autor: Hed

Pecetowa wersja Dark Souls potwierdzona przez niemiecki magazyn. Premiera w sierpniu

W niemieckim magazynie PC Action pojawiła się zapowiedź pecetowej edycji gry Dark Souls. Podobno pojawi sie ona w sierpniu tego roku i będzie wierną konwersją pierwowzoru.

Pecetowa wersja Dark Souls potwierdzona przez niemiecki magazyn. Premiera w sierpniu - ilustracja #1

Dark Souls zostanie wydany na pecetach w sierpniu tego roku – taka informacja pojawiła się w najnowszym numerze niemieckiego magazynu PC Action. Podobno posiadacze komputerów otrzymają dość wierną konwersję konsolowych odpowiedników, wzbogaconą o paru nowych bossów. To świetna informacja dla miłośników tej platformy, którzy marzyli o wybraniu się do mrocznego świata stworzonego przez studio From Software.

„Dark Souls na pecetach!” – czytamy na okładce PC Action (można ją podejrzeć tutaj). Więcej informacji podali użytkownicy popularnego forum NeoGAF, którzy mają dostęp do magazynu. Z zapowiedzi pecetowej edycji dowiedzieliśmy się tylko, że będzie ona wierną kopią pierwowzoru, nazwaną Dark Souls: Prepare to Die Edition. Mamy nadzieję, że autorzy portu przyłożą sie do sprawy i zadbają o odpowiednie sterowanie (a także opcjonalną obsługę pada).

Plotki o planach przeniesienia Dark Souls na komputery osobiste krążyły w sieci od kilku miesięcy i nasiliły się po akcji fanów, w której 100 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie. Niespełna dwa tygodnie temu ruszyła tez tajemnicza akcja na Facebooku – wydaje się, że dotyczy ona właśnie ujawnienia tej konwersji. Informacje z magazynu PC Action nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Dzieło From Software zagości na pecetach.

Dark Souls to gra akcji RPG rozgrywająca się w mrocznym świecie fantasy, która jest duchową następczynią Demon’s Souls i poprzednich produkcji studia From Software. Tytuł cechuje się wysokim poziomem trudności, precyzyjnym systemem walki oraz otwartą strukturą świata. Dark Souls to także nietypowy tryb online, dzięki któremu gracze mogą zostawiać sobie podpowiedzi, pomagać w grze, a nawet najeżdżać swoje światy.

  1. Recenzja konsolowej wersji Dark Souls