Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 19:28

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Legend of Grimrock II zapowiedziane

Studio Almost Human Games oficjalnie zapowiedziało, że prowadzi prace nad Legend of Grimrock II, drugą odsłoną klasycznego dungeon-crawlera, który okazał się jednym z największych ubiegłorocznych sukcesów niezależnych deweloperów.

To już pewne. Twórcy z niezależnego studia Almost Human Games pracują nad drugą odsłoną gry Legend of Grimrock. Tą dobrą wiadomością podzieli się z fanami na oficjalnej stronie produkcji. We wstępie przeprosili za brak nowych informacji dotyczących ich nowego projektu, który został zapowiedziany już jakiś czas temu, spowodowany przygotowaniem poprawek oraz konwersji Legend of Grimrock na inne platformy. Początkowo planowano, że będzie on jedynie zestawem DLC, ale po długich namysłach i rozmowach wśród deweloperów, zdecydowano się na pełnoprawny sequel. Idea stworzenia zwykłego dodatku ostatecznie ponoć niespecjalnie spodobała się producentom. Aby lepiej przygotować się do pracy na drugą częścią, zespół Almost Human Games stworzył długą listę nowości i opcji jakie zostaną do niego wprowadzone. Według zapewnień znacząco ulepszą i rozszerzą rozgrywkę. Na razie nie znamy jednak żadnych konkretnych szczegółów.

Warto dodać, ze dodatek nie zostaje całkowicie wykluczony, o dalszych związanych z nim planach lub produkcji czegoś zupełnie innego i niezwiązanego z Grimrock studio poinformuje w przyszłości. Twórcy mają zresztą zamiar być bardzo otwarci i na bieżąco dzielić się ciekawostkami i faktami związanymi z ich pracą.

Wydany na początku ubiegłego roku Legend of Grimrock okazał się niesamowitym sukcesem. Sprzedaż tego skromnego i klasycznego dungeon-crawlera, wydanego jedynie na PC, dawno już przekroczyła barierę pół miliona egzemplarzy. Tytuł zgarnął szereg pochwał i nagród, a także świetnych recenzji dziennikarzy branżowych oraz samych graczy udowadniając, że nieco przykurzony i zapomniany podgatunek RPG-ów nadal może przykuć do monitorów.

  1. Oficjalna strona Legend of Grimrock