Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 21:00

Mass Effect 3: Citadel – zapowiedziano ostatni dodatek DLC dla trybu singleplayer

BioWare zapowiedziało oficjalnie ostatni singleplayerowy dodatek dla gry Mass Effect 3, zatytułowany Citadel. Na tydzień przed marcową premierą DLC, do graczy trafi także finalne rozszerzenie dla trybu multiplayer.

DLC może być ostatnią szansą na to, by pobawić się w towarzystwie najważniejszych bohaterów serii - Mass Effect 3: Citadel – zapowiedziano ostatni dodatek DLC dla trybu singleplayer - wiadomość - 2013-02-21
DLC może być ostatnią szansą na to, by pobawić się w towarzystwie najważniejszych bohaterów serii

BioWare zapowiedziało premierę dwóch ostatnich dodatków dla gry Mass Effect 3. Pierwszy z nich, który zatytułowano Citadel, został stworzony z myślą o rozgrywce singleplayer i zadebiutuje 5 marca na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 (w przypadku europejskich posiadaczy konsoli Sony w dzień później). Cenę dodatku wyznaczono na 14.99$ (ok. 45 zł) lub 1200 punktów Microsoftu.

DLC ważące prawie 4GB zabierze nas do najważniejszego miejsca w galaktyce Mass Effect, czyli do Cytadeli. Na miejscu Shepard wraz z drużyną stanie się celem przebiegłej konspiracji, którą będziemy musieli wykryć i zneutralizować. W trakcie walki z przeciwnikami zwiedzimy zarówno znane z poprzednich części fragmenty tej potężnej stacji kosmicznej, jak również np. niewidziane do tej pory tajne archiwa.

W przeciwieństwie do poprzednich dodatków, po zakończeniu głównego wątku fabularnego rozszerzenia, będziemy mogli w każdej chwili wrócić do większości nowych lokacji. Największą atrakcją ma być miejski hub, z jakiego dostaniemy się do mieszkania Sheparda, które urządzimy według własnego gustu, kasyna oraz areny walk. Jeżeli chodzi o historię przygotowaną na potrzeby Citadel, twórcy obiecują, że będzie ona wyjątkowo emocjonująca i pozwoli nam lepiej poznać naszych towarzyszy. W przygotowanych na potrzeby DLC scenach i przerywnikach filmowych zobaczymy i usłyszymy, między innymi, Liarę, Garrusa, Kaidana, a także Mirandę oraz ulubionego przez graczy Wreksa.

Krogan Warlord oraz jego biotyczny młot to jedna z nowości wprowadzonych w Reckoning - Mass Effect 3: Citadel – zapowiedziano ostatni dodatek DLC dla trybu singleplayer - wiadomość - 2013-02-21
Krogan Warlord oraz jego biotyczny młot to jedna z nowości wprowadzonych w Reckoning

26 lutego (27 lutego na PlayStation 3 w Europie), a więc na tydzień przez premierą Citadel, gracze otrzymają finalne rozszerzenie dla trybu multiplayer, zatytułowane Reckoning. Część informacji na jego temat była znana już od jakiegoś czasu, ponieważ zostały wytropione w dokumentacji najnowszego patcha dla gry. Po DLC możemy spodziewać się 7 broni oraz wielu nowych modyfikacji. Nie zabraknie także dodatkowych postaci.

Przedstawiciel BioWare, Casey Hudson przyznał, że debiut ostatnich dodatków dla trzeciej odsłony serii Mass Effect to słodko-gorzkie pożegnanie studia z tym tytułem. Hudson stwierdził, że jego współpracownicy wlali całe swoje serce i duszę w produkcję gry, co byłoby niemożliwe bez wsparcia jakie otrzymali od fanów. Deweloper skupi się teraz w całości na swoich kolejnych projektach, takich jak Dragon Age III.