Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2013, 19:55

autor: eLCeBe

Mass Effect 3 – przeciek informacji o zawartości nowego DLC w najnowszym patchu?

BioWare wydało w ostatnim czasie patch uaktualniający Mass Effect 3 do wersji 1.05. Dociekliwi gracze mogą znaleźć w nim jednak coś więcej niż tylko poprawienie kilku bugów.

Co kryje nowy dodatek DLC? - Mass Effect 3 – przeciek informacji o zawartości nowego DLC w najnowszym patchu? - wiadomość - 2013-02-03
Co kryje nowy dodatek DLC?

Pojawił się nowy patch do kosmicznego RPG akcji Mass Effect 3, zeszłorocznego hitu autorstwa firmy BioWare, znanej z wielu wyśmienitych gier role-playing, jak choćby serie Dragon Age czy Baldur’s Gate. Uaktualnia on grę do wersji 1.05, poprawiając kilka bugów, a ściągnąć go mogą posiadacze wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Okazało się jednak, że oprócz tego zawiera również informacje na temat nowego DLC, nad którym BioWare pracuje w ostatnim czasie.

O tym, że pojawi się kolejny dodatek do Mass Effect 3 pisaliśmy już wcześniej. Nadal nie mamy jednak konkretnych informacji o jego zawartości, producenci zaprezentowali jedynie dwa nowe screeny. Według doniesień fanów kolejne fakty o nadchodzącym DLC zawarte są w najnowszym patchu.

Jeden z najnowszych screenów opublikowanych przez BioWare. - Mass Effect 3 – przeciek informacji o zawartości nowego DLC w najnowszym patchu? - wiadomość - 2013-02-03
Jeden z najnowszych screenów opublikowanych przez BioWare.

W dodatku pojawi się nowy tryb multiplayer, biorący pod uwagę decyzje gracza podejmowane podczas solowej rozgrywki – takie informacje przekazał użytkownik forum Clevernoob o nicku TSA_383, który już wcześniej był wiarygodnym źródłem podobnych przecieków. Wersja ta pokrywa się z wcześniej opublikowanym w serwisie Reddit postem, zgodnie z którym nowy DLC do Mass Effect 3 ma mieć tytuł Reckoning i skupiać się na rozgrywce dla wielu graczy, oferując:

  • Sześć nowych misji w kooperacji,
  • Nowe tryby multiplayer,
  • Cztery nowe mapy oraz przerobione wersje map znanych z dodatku Earth,
  • Nowy sprzęt dla ludzi, Salarian, Krogan i Volusian,
  • Trzy nowe bronie – Chakram Launcher, Blood Pack Punisher i Adas Anti-Synthetic Rifle.

Na ile odkrycia graczy zgodne są z rzeczywistością dowiemy się zapewne dopiero gdy BioWare oficjalnie przedstawi zawartość nowego DLC, niemniej jednak już wcześniej mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami – plotki tego rodzaju pojawiały się z okazji premiery aktualizacji Extended Cut albo przed wydaniem Earth.

Mass Effect 3 – przeciek informacji o zawartości nowego DLC w najnowszym patchu? - ilustracja #3Mass Effect 3 to najnowsza część cyklu gier RPG w stylu space opera. Została wydana w marcu 2012 i spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Oprócz trzech dużych dodatków doczekała się również kilkunastu mniejszych, rozszerzających rozgrywkę. Uniwersum Mass Effect jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, a oprócz gier komputerowych pojawiają się również traktujące o nim filmy, książki i komiksy. BioWare zapowiedziało prace nad czwartą częścią serii.