Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2012, 12:48

Mass Effect 3 otrzyma więcej DLC. Ślady dodatku odkryto w Extended Cut

Mass Effect 3 doczeka się kolejnych dodatków – potwierdził przedstawiciel BioWare. Co ciekawe, wskazówki odnośnie możliwego DLC pojawiły się w niedawnej aktualizacji Extended Cut, która poszerza zakończenie gry o nowe sceny.

BioWare planuje kolejne dodatki do gry Mass Effect 3. Potwierdził to jeden z pracowników studia – Mike Gamble. „To chyba dobry moment, żeby powiedzieć o zaplanowanych DLC?” – zażartował producent na Twitterze i wyjaśnił, że konkrety na temat rozszerzeń poznamy w odpowiednim czasie. Wskazówki odnośnie możliwych pakietów z zawartością odkryto w Extended Cut, wypuszczonej niedawno aktualizacji, która poszerza zakończenie gry.

Darmowy pakiet Extended Cut, który w tym tygodniu wyszedł na PC oraz Xboksie 360 (wersja na PlayStation 3 pojawi się 4 lipca), zawiera kilka ciekawych informacji. W plikach ukryto między innymi fragmenty scenariusza i dialogów z czegoś, co może stać się przyszłym rozszerzeniem. Opisy zawierają spoilery, więc nie czytajcie dalej, jeśli chcecie ich uniknąć.

Mass Effect 3 otrzyma więcej DLC. Ślady dodatku odkryto w Extended Cut - ilustracja #1
Shepard najprawdopodobniej podejmie kolejne misje w dodatkach DLC.

Z odkryć graczy wynika, że następny dodatek opowie historię zdradzieckiego Reapera o imieniu Leviathan. Shepard zostanie wysłany na ratunek pani naukowiec Ann Brynson, przetrzymywanej w jednej z fabryk indoktrynacyjnych Reaperów. Ośrodek będzie kierowany właśnie przez Leviathana, zdrajcę, który podobno zabił przedstawiciela własnej rasy. Jeśli wierzyć doniesieniom, w dodatku poznamy więcej ciekawostek o pierwotnych twórcach Reaperów i zwerbujemy samego Leviathana. Misja najprawdopodobniej będzie miała różne zakończenia – od naszych decyzji ma zależeć to, czy uratujemy wspomnianą Brynson.

Mass Effect 3 otrzyma więcej DLC. Ślady dodatku odkryto w Extended Cut - ilustracja #2

Postać Leviathana pojawiała się już w mitologii Mass Effect, więc cała sprawa wydaje się bardzo prawdopodobna. BioWare na razie nie komentuje tych doniesień. W przyszłym miesiącu deweloper będzie obecny na imprezie Comic-Con w San Diego i bardzo możliwe, że ujawni tam swoje plany odnośnie dalszego rozwoju Mass Effect 3. Tymczasem, polecamy Wam zapoznanie się z rozszerzonym zakończeniem „trójki”.

  1. Oceniamy nowe zakończenie Mass Effect 3!