Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2012, 11:31

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Crystal Dynamics pracuje nad kolejną odsłoną serii Tomb Raider?

Karl Stewart, szef ds. marki w firmie Crystal Dynamics, w rozmowie z redaktorami serwisu VideoGamer ujawnił kilka szczegółów dotyczących następnej odsłony cyklu Tomb Raider.

Chociaż do debiutu najnowszej odsłony cyklu Tomb Raider pozostało jeszcze ponad dziewięć miesięcy (premiera w marcu 2013 roku), to jeden z pracowników studia Crystal Dynamics w rozmowie z serwisem VideoGamer zasugerował, że kolejna część przygód Lary Croft może znajdować się we wczesnym stadium produkcji.

Crystal Dynamics pracuje nad kolejną odsłoną serii Tomb Raider? - ilustracja #1
Tomb Raider

Karl Stewart, szef ds. marki w firmie Crystal Dynamics, zapytany o przyszłość Lary odpowiedział:

Muszę uważać, bo wiem dokładnie gdzie ona zmierza. […] Musisz patrzeć w przyszłość, patrzeć gdzie… To nie jest tylko jedna gra. […] Chcemy, żeby pod koniec tego Tomb Raidera Lara była silną żeńską postacią, która jest gotowa szukać nowych tajemnic.

Stewart nie chciał jednak zdradzić nic więcej na temat ewentualnej kontynuacji przygód młodej i odmienionej Lary. Pozostały nam więc jedynie przypuszczenia dotyczące następnego Tomb Raidera od Crystal Dynamics.

Aktualnie w sieci krążą plotki o tym, że studio Crystal Dynamics pracuje nad dwoma tajemniczymi projektami. Jeden z nich ma reprezentować zupełnie nową markę i jest produkowany z myślą o konsolach nowej generacji. O drugiej grze wiemy jedynie tyle, że pracuje nad nią Cory Barlog, który współtworzył serię God of War.

Przypominamy, że Tomb Raider autorstwa studia Crystal Dynamics będzie restartem kultowej serii, który pozwoli graczom wcielić się w młodą Larę Croft, zanim ta została słynną poszukiwaczką przygód. Gra pojawi się na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że głosu Larze użyczy brytyjska aktorka Camilla Luddington.