Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2012, 08:30

autor: Sarge

Premiera darmowego dodatku DLC Extended Cut do gry Mass Effect 3 na Xboksie 360 oraz PC

Dzisiaj odbędzie się premiera dodatku DLC Extended Cut rozbudowującego zakończenie gry Mass Effect 3. Rozszerzenie pojawi się w usługach Origin oraz Xbox Live, podczas gdy europejscy użytkownicy PlayStation Network będą musieli poczekać do następnego tygodnia.

Dzisiaj w usługach Origin oraz Xbox Live zostanie wydany darmowy dodatek DLC Extended Cut do gry Mass Effect 3. Europejscy użytkownicy PlayStation Network będą musieli poczekać na premierę rozszerzenia do 4 lipca.

Extended Cut rozbudowuje zakończenie finalnej odsłony popularnej trylogii science fiction opowiadającej o przygodach komandora Sheparda. Fani mocno narzekali na ten element tuż po premierze gry. Dodatek DLC ma zajmować ok. 1.9 GB miejsca na dysku twardym i zostanie udostępniony zupełnie za darmo. Więcej informacji na jego temat znajdziecie pod poniższym linkiem:

Premiera darmowego dodatku DLC Extended Cut do gry Mass Effect 3 na Xboksie 360 oraz PC - ilustracja #1
Europejscy posiadacze PlayStation 3 na premierę DLC poczekają nieco dłużej

Chcąc zobaczyć wszystkie zmiany wprowadzone w dodatku DLC, należy wczytać stan gry z chwili tuż przed atakiem Sheparda na bazę Cerberusa (to save nazywany Legend, zapisywany automatycznie po ukończeniu produkcji studia BioWare) i rozegrać grę aż do końca.

Twórcy zapowiadali, że dodatek DLC Extended Cut nie odmieni zakończenia Mass Effect 3, ale przyniesie ze sobą zupełnie nowe sceny, które mają nadać głębszy sens finałowi historii i trochę ją wzbogacić. Fani otrzymają w ten sposób odpowiedzi na wiele pytań, a wszelkie decyzje graczy podjęte w czasie rozgrywki będą mieć większy wpływ na zakończenie.

Finał historii opowiedzianej w grze Mass Effect 3 był przedmiotem licznych kontrowersji tuż po premierze tego tytułu. Studio BioWare na początku bardzo broniło tego, w jaki sposób fabuła została skonstruowana, ale ostatecznie obiecało poprawę i niedługo później doczekaliśmy się zapowiedzi omawianego w tej wiadomości dodatku DLC.