Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 17:57

autor: Hed

BioWare pracuje nad "rozjaśnieniem" zakończenia Mass Effect 3 i kolejnymi odsłonami serii

Studio BioWare odpowie na krytykę fanów dotyczącą zakończenia Mass Effect 3 i stworzy nowe gry rozgrywające się w tym uniwersum. Producenci pracują nad „pewnymi inicjatywami”, które rozjaśnią finał historii komandora Sheparda.

BioWare pracuje nad 'rozjaśnieniem' zakończenia Mass Effect 3 i kolejnymi odsłonami serii - ilustracja #1

Ray Muzyka, współzałożyciel studia BioWare, potwierdził, że jego zespół pracuje nad przyszłymi tytułami rozgrywającymi się w uniwersum Mass Effect oraz „inicjatywami”, które mają rozjaśnić zakończenie trzeciej odsłony serii. Produkcja została wydana w tym miesiącu i zebrała pozytywne recenzje, ale spotkała się z falą krytyki ze strony graczy. Fani wytykają deweloperowi słabe i mgliste zakończenie – jak widać, ten odzew zostanie wysłuchany.

„Casey Hudson i cały zespół pracują w pocie czoła nad pewnymi inicjatywami dotyczącymi zawartości gry, które odpowiedzą na pytania, dostarczając wyjaśnień osobom poszukującym dalszego zamknięcia ich podróży” – napisał Muzyka w liście do miłośników gry Mass Effect 3. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie ma na myśli jeden z szefów BioWare, ale można spodziewać się dodatków DLC. Więcej na ten temat usłyszymy podobno w kwietniu.

Kontynuując myśl, Muzyka wyjaśnił, że próba odpowiedzenia na krytykę fanów jest tylko dodatkiem do istniejącego planu, który zakłada tworzenie zawartości do serii Mass Effect oraz „nowych pełnych gier”. „Możecie być spokojni, że wasza podróż w uniwersum Mass Effect będzie kontynuowana” – obiecał szef BioWare. Prezes zachęcił też nowych graczy do zagrania w „trójkę” i sprawdzenia jej zakończenia, bo studio chciałoby usłyszeć wszelkie opinie na jego temat.

BioWare pracuje nad 'rozjaśnieniem' zakończenia Mass Effect 3 i kolejnymi odsłonami serii - ilustracja #2

W samym liście muzyka napisał, że chociaż jest dumny z osiągnięć swojego studia, to jak zawsze monitoruje odzew fanów. Prezes przyznał, że żywiołowa reakcja graczy była pewnym zaskoczeniem dla całego zespołu, ale nie przejdzie bez echa, bo jest wydarzeniem bezprecedensowym. Deweloper postara się dać odpowiedź na żądania fanów przy jednoczesnym zachowaniu integralności i swobody artystycznej ekipy odpowiedzialnej za grę.