Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 16:40

autor: sathorn

Mass Effect 3: Extended Cut - darmowe DLC, które poprawi zakończenie

Studio BioWare ugięło się pod krytyką dużej grupy swoich fanów i postanowiło udostępnić dodatek, który poprawi zakończenie Mass Effect 3. Zostanie on udostępniony przez platformy dystrybucji cyfrowej latem 2012 roku.

Firma BioWare opublikowała oświadczenie w którym informuje o podjęciu prac nad darmowym DLC, które poprawi zakończenie Mass Effect 3. Wygląda na to, że masowe protesty fanów przyniosły efekt.

Mass Effect 3: Extended Cut, taką nazwę będzie nosiło rozszerzenie, które zostanie udostępnione za pośrednictwem sieci jeszcze tego lata, dla posiadaczy PlayStation 3, Xboksa 360 i PC. Twórcy zapewniają, że będzie ono w 100% darmowe, pod warunkiem, że ściągniemy je do 12 kwietnia 2014 roku.

Mass Effect 3: Extended Cut - darmowe DLC, które poprawi zakończenie - ilustracja #1

Ray Muzyka, współzałożyciel BioWare, studia które odpowiedzialne jest za serię Mass Effect powiedział: „Od dnia premiery słuchaliśmy głosów naszych najbardziej oddanych fanów, a teraz odpowiadamy. Sądzimy, że Mass Effect 3: Extended Cut pozwoli na osiągnięcie porozumienia, pomiędzy fanami, spragnionymi odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a artystyczną wizją zespołu (...).”.Przypomnijmy, że już 21 marca 2012 roku Ray Muzyka zapewniał, że studio podejmie konkretne działania, w związku z rozczarowującym zakończeniem swojej najnowszej produkcji.

Casey Hudson, producent wykonawczy Mass Effect 3 dodał: „Zmieniliśmy swoje priorytety, jeżeli chodzi o popremierową działalność, aby zaspokoić potrzeby fanów, którzy pragną więcej wyjaściającego i bardziej spersonalizowanego zakończenia gry.”. DLC wprowadzi dodatkowe elementy do epilogu, w tym nowe scenki przerywnikowe.

BioWare w widoczny sposób chce pozostawić jak najlepsze wrażenie po swoim ostatnim i kto wie, czy nie największym do tej pory, dziele. Większość graczy i recenzentów jest zachwycona Mass Effect 3, średnia ocen w serwisie Metacritic wynos 93/100 dla wersji na Xboksa 360 i niewiele mniej dla PlayStation 3 i komputerów osobistych. Istnieje jednak silny i głośny ruch fanów bardzo rozczarowanych zakończeniem. Niektórzy gracze nie zawachali się nawet podjąć konkretnych działań prawnych, a grupa fanów próbowała trafić do zespołu BioWare przez żołądek. W sieci rozpowszechnił się już nawet mem „Still a better ending then Mass Effect 3”, który zdecydowanie nie robi grze dobrej reklamy.

Mass Effect 3: Extended Cut - darmowe DLC, które poprawi zakończenie - ilustracja #2

Czy ciekawość fanów zostanie zaspokojona, a nowe zakończenie Mass Effect 3 usatysfakcjonuje więcej osób niż obecne, przekonamy się latem 2012 roku.