Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2012, 11:45

autor: Aver

Grupa fanów Mass Effect 3 wyśle babeczki (cukrowe) twórcom z BioWare

Po wielu tygodniach krytyki i argumentowania za zmianą zakończenia trzeciej części przygód komandora Sheparda, grupa fanów Mass Effect 3 postanowiła zdobyć przychylność BioWare wysyłając twórcom gry babeczki cukrowe.

Do 1 kwietnia brakuje jeszcze parę dni, więc nie jest to prima aprilisowa wiadomość. Pomysłowość graczy naprawdę nie zna granic. Po nieustannym wyrażaniu nieprzychylnych opinii na temat zakończenia Mass Effect 3 i argumentowaniu za jego zmianą, część fanów postanowiła zmienić taktykę i zdecydowała się na wysłanie 400 babeczek cukrowych do siedziby firmy w Edmonton. Po tygodniach zwracania się do rozumu twórców z BioWare, próba zdobycia ich serc (i brzuchów) będzie miała miejsce 31 marca.

Grupa fanów Mass Effect 3 wyśle babeczki (cukrowe) twórcom z BioWare - ilustracja #1

Inicjatywę ogłoszono w Internecie w ramach kampanii Retake Mass Effect 3, a wymagana suma pieniędzy – 1005 dolarów – została zebrana prawie natychmiast. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie „babeczkowej inicjatywy”, autorzy chcieli w ten sposób pokazać, że jako fani nadal ufają twórcom przygód komandora Sheparda. W ich opinii przez ostatnich parę tygodni BioWare było bombardowane negatywną krytyką ze wszystkich stron. W związku z tym wysłanie babeczek jest łagodniejszą próbą przekonania autorów serii Mass Effect do wprowadzenia zmian w zakończeniu:

Chcemy, aby BioWare zmieniło słodko-gorzkie zakończenie serii. Czy istnieje na to lepszy sposób niż słodkie BABECZKI? :-D

Babeczki będą miały trzy kolory – czerwony, niebieski i zielony – i mają do nich być dołączone krótkie wiadomości od fanów, a także list od pomysłodawców.

Twórcy z ruchu Retake Mass Effect 3 byli poprzednio odpowiedzialni za zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji charytatywnych. W ramach tamtej akcji zebrano 80 tys. dolarów. Została ona jednak wstrzymana po tym jak Child’s Play – organizacja, do której trafiły pieniądze – sprzeciwiła się wykorzystywaniu jej w celach niezwiązanych z działalnością charytatywną.

„Babeczkowej inicjatywie” z pewnością nie będą się sprzeciwiać piekarze z Fuss Cupcakes w Edmonton. Jeżeli inni fani wpadną na podobny pomysł, niedługo możemy się spodziewać babeczek w kształcie Normandii lub statku Żniwiarzy na całym świecie. A w międzyczasie telenowela związana z walką o zakończenie gry Mass Effect 3 trwać będzie w najlepsze…