Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 14:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Quantum Conundrum, Double Dragon: Neon, Halo, Mass Effect 3) 5/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dwuwymiarowej bijatyce Double Dragon: Neon, rejestracji domen z nazwą Halo Infinity, aktorce podkładającej głos pod komandor Shepard w grze Mass Effect 3, a także występie gwiazdy serialu Star Trek w produkcji Quantum Conundrum.

SpaceChem

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę SpaceChem. Dzieło studia Zachtronics Industries możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Entropia Universe

Jeden z użytkowników gry MMO Entropia Universe zakupił w niej wirtualną działkę za niebagatelną kwotę 2,5 milionów dolarów. Rekordowy wydatek może się jednak z czasem obrócić w zarobek, bo nabywca ma w ten sposób zapewniony udział w zyskach z transakcji między graczami na danej planecie. Według informacji studia MindArk, rocznie wirtualni inwestorzy odzyskują ok. 27% kwot wyłożonych na zakup wirtualnych działek.

Double Dragon: Neon

W lipcu na łamach Xbox Live oraz PlayStation Network zadebiutuje odświeżona wersja chodzonej bijatyki Double Dragon z 1987 roku. Produkcja jest tworzona przez studio Wayforward Technologies (BloodRayne: Betrayal, Silent Hill: Book of Memories) i zostanie wydana pod nazwą Double Dragon: Neon. Rozgrywka pozostanie niemal niezmieniona, ale odnowiona zostanie oprawa graficzna.

Wieści ze świata (Quantum Conundrum, Double Dragon: Neon, Halo, Mass Effect 3) 5/4/12 - ilustracja #1

Halo Infinity

Agencja Mark Monitor zarejestrowała w sieci takie domeny jak HaloInfinity.net, czy HaloInfinityMultiplayer.com. Warto dodać, że w przeszłości ta sama firma uczyniła podobnie z adresem Microsoft.com. Pojawia się więc pytanie, czy firma Microsoft poza grą Halo 4 przygotowywaną przez studio 343 Industries szykuje dodatkową atrakcję dla fanów uniwersum.

Mass Effect 3

Wywiadu dla serwisu Edge udzieliła Jennifer Hale – aktorka podkładająca głos pod kobiecą postać komandor Shepard w grze Mass Effect 3. Zdradziła w nim, że studio BioWare nie kontaktowało się z nią w sprawie dodatkowych nagrań do niedawno wydanej produkcji. Może to sugerować, że w ewentualnym dodatku DLC z „poprawionym” zakończeniem trylogii jej ponowny angaż nie będzie konieczny. Równie dobrze aktorka może jednak ukrywać prawdę, zobowiązana do milczenia stosownymi kontraktami.

Quantum Conundrum

Profesor Fitz Quadwrangle z nadchodzącej gry logicznej Quantum Conundrum przemówi głosem Johna de Lancie. Aktor jest znany m.in. jako Q z popularnego serialu Star Trek. Firma Square Enix opisuje granego przez niego profesora jako „genialną i ekscentryczną postać” – podobne cechy opisywały wspomnianego Q w Star Treku. Quantum Conundrum zadebiutuje latem tego roku w cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: