Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 18:13

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Współtwórczyni Mass Effect 3 popełniła alternatywny, romantyczny finał gry

Współtwórczyni Mass Effecta 3 opublikowała krótki film przedstawiający alternatywne zakończenie gry, który zrobiła dla żartu w czasach, gdy jeszcze pracowała w BioWare. Nie spodziewalibyście się takiego rozwoju relacji Sheparda z Człowiekiem Iluzją….

Źrodło fot. store.steampowered.com
i

Od premiery Mass Effecta 3, którego finał swego czasu wzbudził wielkie kontrowersje, minęło już ponad 10 lat. Mimo to jedna ze współtwórczyń tytułu dopiero teraz podzieliła się jego intrygującym alternatywnym zakończeniem.

Była pracownica studia BioWare, Violet McVinnie, opublikowała ostatnio na swoim koncie na Twitterze filmik przedstawiający finał Mass Effecta 3, w którym Shepard całuje się z Człowiekiem Iluzją. Jak przyznaje autorka tego dzieła, zostało to zrobione dla żartu, gdy kończono prace nad grą. To był główny powód, dla którego film do tej pory nie ujrzał światła dziennego.

Więc miałam taki interesujący zwyczaj, kiedy pracowałam w BioWare. W dzień po tym, jak kończyliśmy produkcję danej gry, zawsze tworzyłam szybki filmik prezentujący scenę, w której bohaterowie po prostu się całują.

Humor całej sceny podkreśla dodana przez McVinnie piosenka zespołu Aerosmith – I Don't Want to Miss a Thing, która leci w tle podczas dramatycznego biegu Sheparda do ukochanego. Z pewnością byłoby ciekawie, gdyby romans z Człowiekiem Iluzją rzeczywiście był obecny w grze; chociaż w formie easter egga.

McVinnie wspomniała również o tym, że ma podobną scenę z Dragon Age’a 2, musiałaby tylko ją znaleźć. Jeśli więc ktoś chciał zobaczyć romans Hawke’a z Arishokiem, może niedługo opublikowana zostanie „oficjalna” scena, która to przedstawia.

  1. Mass Effect – oficjalna strona serii
TWOIM ZDANIEM

Chcielibyście mieć oficjalną możliwość romansowania z Człowiekiem Iluzją w Mass Effect 3?

Tak
10,8%
Nie
86,2%
Nie wiem
3%
Zobacz inne ankiety