Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2014, 11:38

autor: Góral

Legend of Grimrock II - dziś premiera, sprawdź pierwsze recenzje

Dziś wieczorem odbędzie się oficjalna premiera gry Legend of Grimrock II. W Internecie ukazały się już pierwsze recenzje produkcji studia Almost Human, które sugerują, że mamy do czynienia ze znakomitą kontynuacją świetnej produkcji.

Legend of Grimrock II - dziś premiera, sprawdź pierwsze recenzje - ilustracja #1

Dziś o godzinie 18:00 w sklepie Steam zostanie odblokowana wyczekiwana przez fanów dungeon crawlerów gra Legend of Grimrock II od studia Almost Human. Tytuł można jeszcze zamawiać z 15% zniżką w cenie 18,69 euro (około 78 zł), albo za 20,39 dolarów (około 67 zł) bezpośrednio na oficjalnej stronie produkcji. Po premierze koszt zakupu wzrośnie do 21,99 euro / 23,99 dolarów. Przed zainwestowaniem pieniędzy warto jednak zapoznać się z opublikowanymi we wrześniu wymaganiami sprzętowymi.

Legend of Grimrock II w skrócie:
  • Gatunek: dungeon crawler
  • Deweloper: Almost Human
  • Paltformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 15 października 2014 roku

Niestety w Internecie nie ma jeszcze zbyt wielu recenzji Legend of Grimrock II, jednak pierwsze teksty (m.in. RPG Fan, niemiecki Eurogamer i Rock, Paper, Shotgun) sugerują, że mamy do czynienia ze znakomitą kontynuacją. Grę najlepiej obrazują słowa Johna Walkera z ostatniego z wymienionych serwisów, który stwierdził, że:

„Wszystko w sequelu jest większe, bardziej skomplikowane, bardziej szczegółowe i absolutnie lepsze (…) Gra wchłonie Cię na długie dni, ale później i tak okaże się, że czekają na Ciebie nieodkryte sekrety i nieotwarte drzwi.”

Kilka recenzji to oczywiście za mało, by wydawać ostateczne osady, ale wydaje się, że studio Almost Human stanęło na wysokości zadania i stworzyło znakomitą produkcję dla wszystkich miłośników dungeon crawlerów.

Legend of Grimrock II to kontynuacja popularnego dungeon crawlera z 2012 roku. W grze kierujemy czteroosobową grupą skazańców, wysłanych na wyspę Nex. Wśród najważniejszych zmian można wymienić m.in. udostępnienie otwartych przestrzeni (lasy, bagna, starożytne ruiny, wieże itd.), nowy system rozwoju postaci czy też poprawioną sztuczną inteligencję.