Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Legend of Grimrock sprzedany w ponad 900 tysiącach egzemplarzy

Na kilkanaście dni przed premierą Legend of Grimrock 2 ogłoszono, że pierwsza część sprzedała się w liczbie ponad 900 tysięcy egzemplarzy. Twórcy oczekują, że do końca roku uda im się przekroczyć granicę miliona sztuk.

Niezależne studio Almost Human ogłosiło, że gra Legend of Grimrock sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 900 tysięcy egzemplarzy. To duży sukces tego dewelopera biorąc pod uwagę fakt, że jest to jego pierwsze dzieło, w dodatku wydane wyłącznie na PC. Na osiągnięcie tego wyniku twórcy potrzebowali dwa i pół roku (premiera gry miała miejsce w kwietniu 2012 roku). Zespół oczekuje, że do końca bieżącego roku uda się przekroczyć magiczną barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. Popularność Legend of Grimrock może bowiem jeszcze wzrosnąć po ukazaniu się kontynuacji w tym miesiącu. Poza tym, za jakiś czas na Steamie można spodziewać się kolejnych promocji świątecznych, z Legend of Grimrock w ofercie.

Legend of Grimrock to prawdziwy ukłon w stronę klasycznych dungeon crawlerów - Legend of Grimrock sprzedany w ponad 900 tysiącach egzemplarzy - wiadomość - 2014-10-03
Legend of Grimrock to prawdziwy ukłon w stronę klasycznych dungeon crawlerów

Przy okazji deweloper ujawnił, że ukończono prace nad grą Legend of Grimrock 2 w wersji Release Candidate. Oznacza to, że prace zbliżają się do końca i wygląda na to, że październikowa premiera zostanie dotrzymana. Teraz twórcom pozostało tylko wkroczyć w ostatnią fazę testów, by upewnić się, że końcowy produkt będzie stabilny i wolny od poważnych błędów.

Legend of Grimrock to niezależna produkcja RPG nawiązująca do klasycznych rozwiązań tego gatunku. Gracz obejmuje kontrolę nad kilkuosobową drużyną i przemierza opuszczone lochy walcząc z przeciwnikami oraz rozwiązując liczne łamigłówki. Rozwijająca założenia pierwowzoru kontynuacja zadebiutuje 15 października w cyfrowej dystrybucji na PC.