Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 11:38

autor: Arantasar

Mortal Kombat X – Quan Chi kolejnym zaprezentowanym bohaterem

Studio NetherRealm ujawniło kolejną postać z planowanej na wiosnę przyszłego roku nowej odsłony serii Mortal Kombat. Czarnoksiężnik Quan Chi – podobnie jak pozostali bohaterowie – będzie występował w trzech wariantach: Sorcerer, Warlock i Summoner.

Do ekipy Mortal Kombat X dołączył Quan Chi - Mortal Kombat X – Quan Chi kolejnym zaprezentowanym bohaterem - wiadomość - 2014-10-03
Do ekipy Mortal Kombat X dołączył Quan Chi

Zespół NetherRealm zaprezentował kolejny fragment rozgrywki z Mortal Kombat X. Tym razem bohaterem materiału jest czarnoksiężnik Quan Chi. Podobnie jak pozostałe postacie z nadchodzącej bijatyki, będzie występował on w trzech wariantach, z których każdy ma reprezentować nieco inny styl walki. W pierwszym, określanym jako Sorcerer, będziemy mogli kontrolować wybrane obszary areny oraz wzmacniać swoje ataki lub osłabiać przeciwnika za pomocą czarów. Specjalną mocą Warlocka będzie otwieranie międzywymiarowych portali, co pozwoli na dowolne manipulowanie dystansem między postaciami i wyprowadzanie ciosów z zaskoczenia. Summoner będzie mógł za to przywoływać piekielne bestie. Wszystkie warianty zaprezentowane są na poniższym materiale, możemy w nim zobaczyć też fragment ataku X-ray oraz przedsmak fatalitów:

Quan Chi pojawił się w serii Mortal Kombat dopiero w 1998 roku, w czwartej odsłonie serii. Od tego czasu pojawia się dość regularnie, jako jeden z najpotężniejszych czarowników królestwa NetherRealm, odpowiedzialny za wskrzeszenie takich bohaterów jak Scorpion czy Sindel. Jego historia jest ściśle powiązana z konfliktem między Scorpionem a Sub-Zero, a także z walką o władzę między Shang Tsungiem, Shao Khanem i Shinnokiem.

Mortal Kombat X w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: NetherRealm Studios
  • Platformy sprzętowe: konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One oraz komputery PC
  • Premiera: 14 kwietnia 2015 rok

Tym samym, poznaliśmy już dziewięciu bohaterów Mortal Kombat X. Ze znanych postaci w nowej odsłonie pojawią się: Kano, Raiden, Scorpion, Sub-Zero i Quan Chi. Premierowymi wojownikami są: D'Vorah (kobieta-insekt), Cassie Cage (córka Johnny’ego Cage’a i Sonii Blade), Kotal Kahn (przypominający azteckie bóstwo bóg krwi) oraz duet Ferra/Torr (karlica i zamaskowany mięśniak). Screeny, na których widać ekran wyboru postaci sugerują, że ostatecznie w dziesiątym turnieju Mortal Kombat zmierzy się dwudziestu czterech wojowników. Premiera gry planowana jest na 14 kwietnia 2015 roku.