Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2014, 09:15

autor: Góral

Mortal Kombat X - NetherRealm zaprezentowało postać Raidena

Studio NetherRealm zaprezentowało kolejną postać, którą powalczymy w grze Mortal Kombat X - jest to znany wszystkim fanom serii Raiden. Jednocześnie zdradzono szczegóły dotyczące trzech wersji tej postaci - Thunder God Raiden, Storm Lord Raiden oraz Displacer.

Podczas Evo 2014, święta miłośników bijatyk, studio NetherRealm zaprezentowało nowe nagranie z rozgrywką pochodzącą z gry Mortal Kombat X, tym razem skupiające się na postaci znanego wszystkim fanom serii Raidena. Przy okazji Ed Boon, dyrektor kreatywny nadchodzącej produkcji, wyjawił szczegóły dotyczące wszystkich wersji tej postaci. Od kilku tygodni wiemy, że w nowej odsłonie każdy wojownik występować będzie w kilku odmianach i nie inaczej sprawa wyglądać ma w przypadku Raidena, który pojawi się jako Thunder God Raiden, Storm Lord Raiden oraz Displacer. W pierwszej wersji chodzi o zadawanie dużych obrażeń i wykorzystywanie mocy piorunów. W drugiej odmianie bohater potrafi zastawiać elektryczne bomby, a jeżeli umieści niedaleko siebie dwie z nich, to połączą się one strumieniem tworzącym pułapkę. Z kolei jako Displacer można się teleportować.

Mortal Kombat X w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: NetherRealm Studios
  • Platformy sprzętowe: konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One oraz komputery PC
  • Premiera: 2015 rok

Mortal Kombat X zostało oficjalnie zapowiedziane na początku czerwca, chociaż o grze plotkowano już dużo wcześniej. Produkcja w znacznym stopniu nawiązywać ma do odsłony z 2011 roku, ale oczywiście wprowadzi trochę zmian. Przede wszystkim będzie dużo ładniejsza i pojawi się nie tylko na past-genach, ale także konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. O kilku odmianach postaci pisałem wyżej, ale warto także wspomnieć o możliwości wykorzystywania elementów środowiska.

Można więc śmiało stwierdzić, że Mortal Kombat X to twórcze rozwinięcie serii, które zapowiada się co najmniej ciekawie. Niemniej o wszystkim przekonamy się po premierze gry, która odbędzie się w przyszłym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X