Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lipca 2014, 09:14

autor: Adrian Werner

Wayward Souls – najlepsza gra na iOS tego roku wreszcie trafiła na Androida

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji zręcznościowego RPG-a Wayward Souls, czyli najwyżej ocenianej gry tego roku na iOS.

Mamy dobre wieści dla użytkowników systemu Android. Na usłudze Google Play wreszcie zadebiutowało zręcznościowe RPG Wayward Souls, czyli najwyżej oceniana tegoroczna gra na iOS.

Wayward Souls na Google Play

Wayward Souls na AppStore

Produkcja studia Noodlecake sprzedawana jest w cenie 14 zł. Za tę sumę otrzymacie całą zawartość – gra nie posiada bowiem żadnych mikropłatności. Warto się pospieszyć, gdyż autorzy planują dosyć nietypowy model biznesowy. Zamierzają bowiem regularnie wypuszczać duże aktualizacje z nową zawartością, a po premierze każdego takiego patcha cena dla nowych klientów ma wzrastać. Na iOS gra zaliczyła już pierwszą tego typu podwyżkę.

Akcja toczy się w mrocznym świecie fantasy ukazanym za pomocą retro stylistyki wzorowanej na 16-bitowych japońskich RPG-ach. Wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a do wyboru jest spory zestaw postaci dysponujących odmiennym ekwipunkiem oraz unikalnym stylem walki. Układ poziomów generowany jest losowo, przez co przy każdym podejściu czekają na nas nowe mapy i wyzwania.

Zabawa polega głównie na siekaniu na kawałki hord wrogów. System walki jest w pełni zręcznościowy, ale na szczęście sterowanie nie sprawia większych problemów. O odpowiedni poziom emocji dba duża różnorodność przeciwników, wymagających stosowania różnorodnych taktyk oraz regularne starcia z potężnymi bossami.

Gra jest morderczo trudna, co dodatkowo wzmacnia fakt, że każda śmierć bohatera jest ostateczna. Wayward Souls bywa często określane mianem mobilnego odpowiednika serii Dark Souls i jest w tym sporo prawdy. To produkcja, która wymaga od gracza wiele, ale za to odwdzięcza się za to dużą głębią i niesamowitą satysfakcją, jaką sprawiają wszystkie poważne zwycięstwa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.