Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2013, 11:37

Nowy Mortal Kombat w drodze?

Producent popularnego serialu internetowego Mortal Kombat Legacy uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając podczas tegorocznej imprezy Comic-Con, że powstaje nowa gra z tej kultowej serii bijatyk. Za jej produkcję zapewne odpowiadają twórcy poprzedniej odsłony – studio NetherRealm.

Marka Mortal Kombat powróciła w chwale i koncern Warner Bros. zamierza kontynuować serię, prawdopodobnie zlecając przygotowanie kontynuacji studiu NetherRealm - Nowy Mortal Kombat w drodze? - wiadomość - 2013-07-27
Marka Mortal Kombat powróciła w chwale i koncern Warner Bros. zamierza kontynuować serię, prawdopodobnie zlecając przygotowanie kontynuacji studiu NetherRealm

Lance Sloane, producent cieszącego się dużym zainteresowaniem internetowego serialu Mortal Kombat Legacy, w wywiadzie dla serwisu GamerHub ujawnił, że trwają prace nad kolejną grą z tej legendarnej serii bijatyk. Co prawda, nie padły żadne konkrety ani nie powiedział, kto nad nią pracuje, ale można domyślić się, że po sukcesie ostatniego Mortal Kombat zajmuje się tym nie kto inny, tylko studio NetherRealm.

Sloane w odpowiedzi na pytanie dotyczące kolejnego pełnometrażowego filmu Mortal Kombat, który wyreżyseruje Kevin Tancharoen (Mortal Kombat: Legacy, Fame) zdradził, że wespół z innymi producentami zastanawiają się, jak zsynchronizować premierę obrazu kinowego z grą, nad którą „oni obecnie pracują”. „Oni” to prawdopodobnie studio NetherRealm, które opracowało poprzednią odsłonę oraz wydaną w tym roku inną bijatykę – Injustice: Gods Among Us. Jest to bardzo prawdopodobne, bo seria Mortal Kombat po kilku słabszych odsłonach odniosła sukces i ponownie zachwyciła wielu graczy – to, czym dokładnie zaskarbiła sobie serca miłośników bijatyk, przeczytacie w naszych recenzjach gry.

Scorpion i Sub-Zero czekają na występ w kolejnej odsłonie legendarnego cyklu bijatyk - Nowy Mortal Kombat w drodze? - wiadomość - 2013-07-27
Scorpion i Sub-Zero czekają na występ w kolejnej odsłonie legendarnego cyklu bijatyk

Mortal Kombat to kultowy cykl bijatyk, który debiutował w 1992 roku na automatach, a rok później także na pecetach. Od tamtego czasu doczekaliśmy się dziewięciu pełnoprawnych odsłon, z czego większość ukazywała się głównie na konsolach. Na komputery osobiste marka powróciła w tym roku za sprawą konwersji najnowszej odsłony zrealizowanej przez wspomniane wcześniej NetherRealm Studios pod wodzą Eda Boona, ojca serii.

Ostatnia część zadebiutowała w 2011 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a rok później na przenośne urządzenie PlayStation Vita. Z kolei na początku lipca bieżącego roku otrzymaliśmy port na „blaszaki”, którego pudełkowe wydanie wyjdzie na dniach – 2 sierpnia. Nowej gry Mortal Kombat należałoby spodziewać się raczej nie wcześniej niż w przyszłym roku.