Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 17:35

autor: qjin

Mortal Kombat X ogłoszony. Obejrzyj pierwszy zwiastun

Firma Warner Bros. zapowiedziała dzisiaj bijatykę Mortal Kombat X, o której plotkowano już od wielu miesięcy. Poza krótkim opisem informującym między innymi o użyciu technologii nowej generacji, udostępniono pierwszy zwiastun, w którym walkę toczy Scorpion oraz Sub-Zero.

Zgodnie z plotkami, Mortal Kombat X będzie grą cross-genową - Mortal Kombat X ogłoszony. Obejrzyj pierwszy zwiastun - wiadomość - 2014-06-02
Zgodnie z plotkami, Mortal Kombat X będzie grą cross-genową

Dzisiaj obrodziło nam w zapowiedzi nowych gier. Zgodnie z doniesieniami sprzed miesiąca, kolejnym ogłoszonym tytułem jest Mortal Kombat X, czyli nowa odsłona kultowej serii bijatyk, o której spekuluje się od zeszłego roku. Oficjalna prezentacja produkcji studia NetherRealm była tylko kwestią czasu, ponieważ Ed Boon, dyrektor kreatywny wspomnianego zespołu, sugerował nieraz na swoim Twitterze zbliżającą się zapowiedź gry. Koncern Warner Bros. opublikował pierwszy, bardzo efektowny i okraszony utworem Can’t Be Stopped Wiza Khalifa zwiastun, w którym pojedynkują się chyba najbardziej rozpoznawalne postacie z uniwersum Mortal Kombat: Scorpion oraz Sub-Zero. Nowa część ma łączyć dynamiczną rozgrywkę z niespotykaną wcześniej w serii filmowością – oczywiście w charakterystycznym dla cyklu stylu. Będzie jak zwykle brutalnie i krwawo.

Według krótkiego opisu pod oficjalnym filmem, Mortal Kombat X powstaje na technologii nowej generacji, ale, jak poinformował dosłownie przed chwilą koncern Warber Bros., docelowymi platformami sprzętowymi są PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje sugerujące, że gra trafi na przytoczone wyżej urządzenia. Tytuł studia NetherRealm nie jest więc tworzony wyłącznie z myślą o komputerach osobistych i konsolach obecnej generacji, a co za tym idzie – twórcy zapewne będą zmuszeni pójść na jakieś kompromisy w oprawie wizualnej.

Premiera Mortal Kombat X odbędzie się w bliżej niesprecyzowanym okresie 2015 roku. Możliwe, że więcej szczegółów na temat daty wydania oraz zawartości gry poznamy już na targach E3 w Los Angeles, które zaplanowano na 9-12 czerwca tego roku. Firma Warner Bros. już ujawniła, że bijatyka będzie tam publicznie pokazywana.

TWOIM ZDANIEM

Którego wojownika ze zwiastuna Mortal Kombat X lubisz bardziej?

Scorpiona
48,8%
Sub-Zero
47,4%
Nie przepadam za nimi.
3,8%
Zobacz inne ankiety