Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 17:39

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Homefront: The Revolution – ujawniono pierwsze materiały z gry

Mamy pierwsze wieści na temat sequelu gry Homefront. Dziś doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi tytułu, który będzie nosić nazwę Homefront: The Revolution. Poza tym, pokazano pierwszy zwiastun produkcji, ujawniono zdjęcia i datę premiery gry, a także kilka innych informacji.

Dzięki serwisowi IGN poznaliśmy sporo szczegółów na temat sequelu wydanej w 2011 roku gry Homefront. Okazało się, że druga część będzie zatytuowana Homefront: The Revolution i będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej odsłony. Poza tym pokazano pierwszy zwiastun gry, który możecie zobaczyć powyżej, a także okładkę, screeny oraz datę premiery. Wiemy, że tytuł zadebiutuje na rynku w 2015 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Co ciekawe, gra ma stawiać na dużą nieliniowość (w przeciwieństwie do swojego prekursora), oznacza to, że będzie osadzona w otwartym świecie. W Homefront: The Revolution uświadczymy również tryb współpracy dla maksymalnie czterech osób. Przypominijmy, że pierwszy Homefront stworzył Kaos Studios, a za wydanie odpowiedzialna była firma THQ. Jednak po zamknięciu przedsiębiorstwa THQ, obecnie pieczę nad grą sprawuje firma Crytek, która przejęła prawa do marki. Wydawcą Homefront: The Revolution będzie firma Deep Silver.

Okładka została ujawniona przez szwedzki sklep fz.se. Materiał został już usunięty z serwisu.

Jeżeli chodzi o fabułę gry, to Homefront: The Revolution będzie kontynuować historię fikcyjnego konfliku pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. Akcja produkcji ma rozgrywać się cztery lata po rozpoczęciu okupacji ziemi amerykańskiej przez siły Korei Północnej. Gracz wejdzie w skórę członka ruchu oporu, który spróbuje stawić czoła bezlitosnemu okupantowi, wykorzystując do tego partyzanckie taktyki. Nic nie stanie na przeszkodzie, by np. zrekrutować ludzi do pomocy, założyć bazę, czy modyfikować i ulepszać wyposażenie. Miejscem akcji gry mają być ulice Filadelfii, które będą zrujnowane wojenną zawieruchą.

Więcej o grze dowiemy się już za tydzień, podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, gdzie zobaczymy pierwsze oficjalne nagranie z rozgrywki.