Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 16:20

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Forza Horizon 2 zmierza na Xboksa 360 i Xboksa One

Koncern Microsoft oficjalnie potwierdził grę wyścigową Forza Horizon 2. Poznaliśmy też pierwsze, na razie dość skromne szczegóły. Produkcja, nad którą pracują dwa studia deweloperskie, ukaże się nie tylko na Xboksa One, ale również – ku naszemu zaskoczeniu – na konsolę starej generacji giganta z Redmond.

Forza Horizon 2 będzie tzw. tytułem cross-genowym (źródło: IGN.com) - Forza Horizon 2 zmierza na Xboksa 360 i Xboksa One - wiadomość - 2014-06-02
Forza Horizon 2 będzie tzw. tytułem cross-genowym (źródło: IGN.com)

Targi E3 niebawem, ale niektórzy producenci i wydawcy nie czekają z ogłoszeniem nowych, obiecujących tytułów do największego dla graczy wydarzenia roku. Firma Microsoft postanowiła tydzień przed swoją konferencją w Los Angeles potwierdzić krążące od jakiegoś czasu po sieci plotki, a co za tym idzie – ujawnić istnienie Forza Horizon 2. Gra trafi do sprzedaży tegorocznej jesieni nie tylko na Xboksa One, ale także – w przeciwieństwie do Forzy Motorsport 5 – na Xboksa 360. Za tytuł odpowiadają nie tylko twórcy marki, czyli studio Turn 10, ale także autorzy dobrze przyjętej przez krytyków i graczy pierwszej części spin-offa – zespół Playground Games.

Oficjalna okładka gry na Xboksa One (źródło: IGN.com) - Forza Horizon 2 zmierza na Xboksa 360 i Xboksa One - wiadomość - 2014-06-02
Oficjalna okładka gry na Xboksa One (źródło: IGN.com)

Forza Horizon 2 – podobnie jak poprzednia odsłona – zaoferuje otwarty, rozległy świat oraz setki samochodów znanych marek, takich jak widoczne na okładce gry Lamborghini Huracan. Akcja nie przeniesie graczy ponownie do Ameryki (konkretnie stanu Kolorado), tylko dla odmiany wyścigi będą odbywać się na terenie Europy Południowej. Nowy obszar zapewni według Ralpha Fultona, dyrektora kreatywnego Forzy Horizon 2, „niesamowitą różnorodność” i „fantastyczne widoki”. Ponadto warto wspomnieć, że i tym razem festiwal muzyczny odegra znaczącą rolę, a do nowości zaliczymy zmienne warunki pogodowe oraz znany z Forzy Motorsport 5 system Drivatar odpowiedzialny za sztuczną inteligencję.

Kolejne szczegóły na temat gry poznamy już jutro. Prawdopodobnie jeszcze więc przed targami E3 zobaczymy pierwsze materiały wideo z Forzy Horizon 2. Dokładna data premiery nie została ujawniona, zapewne Microsoft chce zostawić trochę informacji na odbywającą się między 9 a 12 czerwca imprezę w Los Angeles.